Prancūzų kino festivalis „Palanga, mano meile/Palanga Mon Amour“

Grįžta subtilus, linksmas, žavingas, vasariškai gaivus prancūzų kino festivalis „Palanga – mano meilė/Palanga, Mon Amour! Šiais metais festivalis plečia savo erdves – atidarymas (liepos 10 d.) ir pirmieji filmai (liepos 10 d. – 22 val., 13 d. – 21 val., 19 d. – 21 val., 27 d. – 21 val.) rodomi OLDMAN Parke (Jūratės g. 2A).

Mažieji animacijos mėgėjai laukiami rugpjūčio 4, 11, 18, 25 d. 12 val. Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17).

Palangos kurorto muziejuje prancūzų kino mėgėjai laukiami rugpjūčio trečiadieniais (3, 10, 17, 24 ir 31 d.) 17 val.

Visi festivalio seansai nemokami.

Programa:

Rugpjūčio 3 d. 17 val.

Tiesiog juodas, rež. Jean-Pascal Zadi ir John Wax

Vaidina: Jean-Pascal Zadi, Fari Brito

Komedija

Prancūzų k., subtitrai lietuvių k.

2020, 1h30

N-13

Nesėkmingas bedarbis aktorius JP pasišauna surengti pirmąjį masinį juodaodžių protesto žygį Prancūzijoje. Pasirengimo darbai vyksta televizijos kamerų akivaizdoje, bet vietoj prasmingo dialogo su įtakingais visuomenės veikėjais, JP lydi nesusipratimas po nesusipratimo. Garsus komikas Fary – bene vienintelis, tikintis organizatoriumi ir remiantis maršo iniciatyvą. Bet ir jo parama ima svyruoti, kai tampa nebeaišku, ar JP aktyvizmas iš tiesų nuoširdus. Gal jis tik ieško kelio į šlovę?

Pasitelkę netikros dokumentikos stilių, režisieriai demonstruoja plataus diapazono humorą, drąsiai gvildendami aktualias rasizmo, tolerancijos problemas ir demonstruodami socialines klišes.

Rugpjūčio 10 d. 17 val.

Žmogus iš Rio, rež. Philippe De Broca

Vaidina: Jean-Paul Belmondo, Jean Servais, Françoise Dorléac

Komedija

Prancūzų k., subtitrai lietuvių k.

1964, 1h52

N-13

Gavęs aštuonias dienas atostogų, karys Adrianas Dufourquet nekantrauja Paryžiuje pasimatyti su savo žaviąja sužadėtine Agnès. Tačiau vietoj romantiškų sutiktuvių jaunuolis tampa mylimosios pagrobimo liudininku. Laiko dvejonėms nėra ir Adrianas nė nemirktelėjęs skuodžia paskui pagrobėjus, taip netikėtai atsidurdamas Brazilijoje. Čia ima aiškėti, kad pagrobimas susijęs su Amazonės statulėlių kontrabanda, o spalvingi nuotykiai tolimoje šalyje tik prasideda.

Nutrūktgalviška drąsa, išskirtinė charizma ir humoro jausmas: šioje veiksmo ir nuotykių karuselėje Belmondo talentas liejasi per kraštus. Nieko nuostabaus, kad filmas tapo įkvėpimo šaltiniu Stevenui Spielbergui kuriant Indianos Džounso sagą.

Rugpjūčio 17 d. 17 val.

Po Libano dangum, rež.Chloé Mazlo

Vaidina: Alba Rohrwacher, Wajdi Mouawad, Isabelle Zighondi

Drama

Prancūzų k., subtitrai lietuvių k.

2020, 1h30

N-13

1950-aisiais jaunutė Alice palieka gimtąją Šveicariją ir įsikuria Libane. Tolimoje egzotiškoje šalyje ji įsimyli ir savo širdį atiduoda Josephui, patrakusiam astrofizikui, svajojančiam į kosmosą išsiųsti pirmąją šalies delegaciją. Alice greitai pritampa prie ekscentriškos ir linksmos vyro giminės. Bet šeimyninio rojaus idilė po skaisčia Libano saule ima niauktis, kai pilietinio karo siaubas pamažu tampa kasdienybės dalimi.

Režisierės šeimos istorijos įkvėptas filmas – spalvingas, gyvenimo džiaugsmo kupinas pasakojimas su animaciniais intarpais, kuriuose fantazija ir poezija neužglaisto, bet suteikia drąsos dorotis su trauminėmis patirtimis.

Rugpjūčio 24 d. 17 val.

Nykstančios žuvys, rež. Olivier Babinet

Vaidina: India Hair, Gustave Kervern, Alexis Manenti

Fantastinė komedija

Prancūzų k., subtitrai lietuvių k.

2019, 1h29

N-13

Prancūzijos Atlanto pakrantė, netolima ateitis, pavasaris. Užterštuose vandenynuose nebesiveisia žuvys ir visa ekosistema balansuoja ties išnykimo riba. Vienišiaus biologo Danieliaus misija – atkurti žuvų instinktą neršti. Mokslininkas ir pats svajoja apie tėvystę, tačiau statistika rodo, kad miestelyje yra tik 3 moterys, tinkančios šiai avantiūrai ir tikimybė sutikti idealią partnerę tėra viena iš 6232,33. Sėkmė ima šypsotis kai to labiausiai nelauki: gelbėdamas vandenyne skęstančią žuvį, jis pagaliau sutinka ją, Luizą.

Rugpjūčio 31 d. 17 val.

Prisipažinimas, rež.Costa-Gavras

Vaidina: Yves Montand, Simone Signoret, Michel Vitold

Drama

Prancūzų k., subtitrai lietuvių k.

1970, 2h19

N-13

1951-ieji, Praha. Aktyvus partijos narys, aukštas pareigas užimantis vyriškis jau kuris laikas jaučiasi stebimas, sekamas ir įtarinėjamas. Netrukus jis sulaikomas ir slapta įkalinamas. Nepaisant nepriekaištingos viceministro reputacijos, vyras kaltinamas politine išdavyste. Mėnesiais trunkantys kankinimai turi vieną tikslą: išgauti jo prisipažinimą apie nebūtus nusikaltimus. Kol jo žmona atkakliai ieško būdų jį išlaisvinti, negailestingas biurokratinis aparatas naikina bet kokią viltį, kad klaida bus ištaisyta.

Arturo Londono memuarais paremta kvapą gniaužianti politinė drama atskleidžia juodžiausius totalitarinių sistemų užkaborius ir jų bauginantį kafkišką absurdą.

Muziejus:
Ne sezono metu (10.01–04.30)
II–VI 10.00–19.00 val.
Sezono metu (05.01–09.30)
III–VII 10.00–19.00 val.
Administracija:
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45 val.

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga