Paslaptingoji  „Anapilio“ vilos viešnia atsisveikina iki kitų metų

2023 m. Palangos kurorto muziejus Lietuvos kultūros tarybai pateikė keturis projektus iš kurių trys buvo finansuoti ir sėkmingai įgyvendinti.

Vienas jų – edukacinis projektas „Anapilio paslaptis“.

Darbas prasidėjo dar vasarą, kai edukacijos režisierius, Klaipėdos „Taško“ teatro aktorius Paulius Kavoliūnas muziejuje surengė penkis susitikimus, kuriuose edukacijos rengėjai susipažino su vaidybos pagrindais. Tai išplėtė akiratį, suteikė naujų žinių ir kūrybinių galimybių ateičiai.

O jau rudenį pradėtas teatralizuotos edukacijos kūrimas. Buvo sukurtas paslaptingas, tamsus spektaklis, nukeliantis dalyvius į praeitį ir pasakojantis paslaptingos viešnios, kažkada gyvenusios „Anapilio“ viloje, gyvenimą.  Viešnios legendoje telpa visa Palangos grafų, Sofijos ir Juozapo Tiškevičių, istorija.

Šios edukacijos užsiėmimai rudens vakarais sulaukė drąsiausių lankytojų. Drąsiausių, nes tamsu buvo ne tik lauke, bet ir edukacinių užsiėmimų metu.

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais surengta 10 edukacinių užsiėmimų. O tuo tarpu vilos viešnia atsisveikino ir lauks susitikimų jau kitais metais.

Edukacijos režisierius – Paulius Kavoliūnas,

muzikinio takelio autorius – Kristupas Biržietis,

kostiumo autorė – Inga Šveistienė,

edukacijos bičiuliai – Klaipėdos „Taško“ teatras ir Kretingos muziejus.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Palangos miesto savivaldybė

Muziejus:
Ne sezono metu (10.01–04.30)
II–VI 10.00–19.00 val.
Sezono metu (05.01–09.30)