Palangos kurorto muziejuje – žymaus rusų dailininko vladimiro sokolovo paroda

2019 m. rugpjūčio 2 d. 17 val. atidaroma Maskvoje gimusio ir užaugusio rusų dailininko Vladimiro Sokolovo (g. 1940 m.) tapybos paroda.

Dailininko Vladimiro Sokolovo tėvas Nikolajus Sokolovas, vienas iš trijų žymiosios rusų dailinikų grupės Kukryniksai narių. Grupė buvo sąmojingų šaržų, karikatūrų ir politinių plakatų kūrėjai. Tapė dideles žanrines kompozicijas, iliustravo Gogolio, Maksimo Gorkio, Antono Čechovo ir kt. knygas. Kukryniksai tapo meno legenda, kultūros klasika.

Didžiulį Nikolajaus Sokolovo talentą paveldėjo sūnus Vladimiras ir anūkės Anastasija ir Ana Sokolovos.

Sokolovų namuose Maskvoje nuolat lankėsi iškilūs dailininkai, rašytojai, poetai, muzikantai, tačiau garsenybių apsuptyje Vladimiras nesusirgo žvaigždžių liga, bet pamilo jūros platybes, dirbo, mokėsi, o laikas tik sustiprino dailininko pašaukimą ir įgyvendino jaunystės svajones. Vladimiras – Rusijos menų akademijos narys. Jo šiuolaikinės realistinės dailės darbuose išraiškos galimybės neišsemiamos ir tampriai susijusios su pasaulio klasikinės tapybos tradicijų kultūra. Vladimiras perėmė ir tęsia savo pirmtakų ir mokytojų darbus, kurie kėlė humanizmą ir aukštus tikslus.

„Mano menas nesocialinio charakterio, be politinės potekstės,- sako Vladimiras Sokolovas. Todėl aš vadinu jį „šiuolaikiškai neaktualiu.“ Aš darau tai, kas man patinka, tai, ką noriu. Man taip laimingai susiklostė gyvenimas, kad galiu sau dirbti, kas patinka. Mano tėvas buvo dailininkas realistas, aš gi ne visai realistas. Bet manyje vis tiek vyrauja tradiciniai žanrai: portretai, peizažai, natiurmortai. Aš norėčiau priminti žmonėms, kad reikia dažniau atsitraukti nuo šio pasaulio merkantilizmo, žiūrėti ir matyti, kiek paprastų ir nuostabių daiktų aplink mus. Tai mano tikslas!”

Valdimiras su žmona Irina Palangoje dažni svečiai, myli Lietuvą ir mūsų miestą.

Paroda veiks iki rugpjūčio 30 d.

Maloniai kviečiame apsilankyti

Muziejus:
Ne sezono metu (10.01–04.30)
II–VI 10.00–19.00 val.
Sezono metu (05.01–09.30)
III–VII 10.00–19.00 val.
Administracija:
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45 val.

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga