Mokymai „Komercinis paveldo naudojimas”

Kovo 7 d. Palangos kurorto muziejuje vyko mokymai “Komercinis paveldo naudojimas”, skirti projekto “Palanga. Pavilosta: Maritime inspired history” Nr. LLI-173 įgyvendinimui, kuris vykdomas pagal Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą ir finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Palangos miesto savivaldybės lėšomis. Mokymus vedė lektoriai dr. Eduardas Spiriajevas, Laurencija Budrytė-Ausiejienė ir dr. Donatas Jonikas.

Dr. Eduardas Spiriajevas pristatė kultūrinio turizmo sampratą siaurąja ir plačiąja prasme bei pagrindines kultūrinio turizmo tendencijas. Lektorius pateikė įvairių kultūros turizmo maršrutų pavyzdžių, paaiškino kaip kultūros turizmas daro poveikį teritorijai bei regionui.

Lektorė Laurencija Budrytė-Ausiejienė papasakojo apie tradicinį paveldą, paveldo industriją bei paveldo interpretaciją. Lektorė atsakė į tvaraus ir komercinio paveldo naudojimo klausimus: kaip didinti savo auditoriją, kaip išlaikyti esamus vartotojus bei kaip kurti interpretyvias žinutes. Mokymų dalyviai atliko įdomias praktines užduotis, kurių metu galėjo patirti kaip kiekvienas skirtingai išgirsta, perskaito ir pamato tą pačią informacinę žinutę.

Dr. Donatas Jonikas pasakojo kiek turizme svarbus įvaizdis, kaip neapsiriboti standartais, pateikė daug įvairių pavyzdžių kaip reklamine žinute atkreipti dėmesį, pralinksminti klientą, pasitelkti virtualų pasaulį, ieškoti partnerių. Lektorius pabrėžė, kad viskas prasideda nuo efektyvaus pozicionavimo, todėl yra svarbu įsivardinti savo muziejaus tikslinį segmentą bei atsakyti į klausimą: kodėl verta ateiti būtent į šį muziejų? Taip pat lektorius papasakojo kaip sudaryti rinkodaros planą ant vieno lapo ir kodėl tai vertinga. Pateikė praktinę užduotį, kurioje buvo aptartas konkretus Palangos kurorto muziejaus lankytojo pavyzdys, atsakant į klausimus kas motyvuoja ir kas demotyvuoja muziejaus lankytojus.

Kovo 8 d. vyko išvykstamieji mokymai Žemaičių dailės muziejuje, Žemaitės memorialiniame ir Šaltojo karo muziejuose. Žemaičių dailės muziejaus gidė papasakojo apie Plungės dvaro ir kunigaikščių Oginskių istoriją, pristatė XX a. žemaičių tautodailės – medžio drožybos ekspoziciją, profesionalias žemaičių dailės ekspozicijas. Dr. Renatas Morkvėnas su mokymų dalyviais atliko muziejaus atvejo analizę, aptarė pranašumus ir trūkumus. Žemaitės memorialiniame muziejuje dalyviai aplankė lietuvių literatūros klasikės Žemaitės (Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė, 1845–1921) gimtajame name atidarytą ekspoziciją, pasakojančią apie rašytojos gyvenimą ir kūrybą. Taip pat susipažino su vienu iškiliausių Žemaitijos liaudies meistrų Stanislovo Riaubos savita, filosofiškų ženklų pagražinta gyvenamąja aplinka ir unikalia kūryba. Mokymų diena baigėsi Šaltojo karo muziejuje – vienintelėje Europoje ekspozicijoje, įrengtoje viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse.  Mokymų dalyviai buvo supažindinti su muziejaus istorine ekspozicija, pasakojančia apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje. Mokymai baigėsi muziejaus atvejo analize, aptariant visų aplankytų muziejų panašumus ir skirtumus.

Muziejus:
Ne sezono metu (10.01–04.30)
II–VI 10.00–19.00 val.
Sezono metu (05.01–09.30)
III–VII 10.00–19.00 val.
Administracija:
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45 val.

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga