Ispanų filmų retrospektyva

Palangos kurorto muziejus kartu su Ispanijos Karalystės ambasada, Ispanijos Karalystės garbės konsulu Klaipėdoje Vytautu Lygnugariu, ir kino klubu „8 ½“, (vadovas – Kęstutis Meškys) jau antrus metus iš eilės Palangoje rengia ispanų kino filmų retrospektyvą.

Atidarymas vyks birželio 27 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A). Jo metu bus pristatytas ispanų kino klasiko režisieriaus Carlos Saura filmas „Palesink varną / Cria Cuervos“ (Ispanija, 1976 m., 107 min.)“, kuris 1976 m. Kanų kino festivalyje buvo apdovanotas Didžiuoju prizu. Tai – alegorinė drama apie aštuonmetę mergaitę, išgyvenančią savo neramią, pilną netekčių vaikystę. Filmas laikomas didžiausiu Carloso Sauros šedevru, vienu geriausių XX amžiaus ispanų filmu.

Ispaniškų filmų retrospektyvą Palangoje atidarys renginio svečiai – Ispanijos Karalystės nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje  Maria Nieves Blanco Diaz ir Ispanijos Karalystės Garbės konsulas Klaipėdoje Vytautas Lygnugaris.

Režisierius – Carlos Saura.

Vaidina – Ana Torrent, Conchi Pérez, Maite Sánchez.

Originalo kalba – ispanų; subtitrai – lietuvių.

Renginio organizatoriai: Palangos kurorto muziejus ir Ispanijos Karalystės Garbės konsulatas Klaipėdoje.

Partneris – Kino klubas  8.1/2.

Liepos 3 d. (trečiadienį), 17 val. Sodininko šuo/ El perro del hortelano (Ispanija, Portugalija, 1996 m., 104 min.)

Filmas – ispanų dramaturgo Lope  de Vego komedijos ekranizacija, kurios veiksmas vyksta XVII amžiaus pradžioje Neapolyje.

Įsimylėjusi savo sekretorių Teodorą, jaunatviška gražuolė grafienė Diana iš Beforo sunerimsta  sužinojusi apie jo sužieduotuves su viena iš tarnaičių Marcele. Ji stengiasi ją išskirti su Teodoru, nukreipdama jos simpatijas į kitą dvaro tarnautoją Fabio, o Teodoro  susižavėjimą į save…

Filmą puikiai įvertino kritikai, tarp jo nuopelnų pažymėdami vaidybą, kostiumų ryškumą ir tai, kad jiems pavyko atkurti pjesės tekstą „nepakeitus nė kablelio“.

Režisierė – Pilar Miro.

Vaidina – Emma SuárezCarmelo GómezAna Duato.

Originalo kalba – ispanų; subtitrai – lietuvių.

Liepos 10 d. (trečiadienį), 17 val. Juli/ Yulli“ (Ispanija, Kuba, 2018 m., 115 min.)

Tai biografinis šokio filmas apie legendinį Kubos baleto režisierių ir šokėją Carlosą Acostą.

Havanoje augantį afro-kubietį Carlosą Acostą savo praeitimi  besididžiuojantis jo tėvas Pedro  pravardžiuoja Yuli – kaip ir Afrikos dievo sūnų. Jis gabus šokiams, tad tėvai Havanos gatvėse leidžiantį vaiką siunčia į Kubos nacionalinę baleto mokyklą. Filme parodytas jo prieštaringas kelias nuo berniuko, kuris nerimauja, kad baletas yra „moteriškas“, iki vieno geriausių pasaulio atlikėjų ir režisierių bei pirmojo profesionalaus juodaodžių šokėjo.

Režisierius – Icíar Bollaín.

Vaidina – Carlos Acosta, Santiago Alfonso, Keyvin Martínez.

Originalo kalba – ispanų, anglų; subtitrai – lietuvių.

Liepos 17 d. 17 val. „Avys nepraleidžia traukinio/ Las ovejas no pierden el tren“ (Ispanija , 2014 m., 98 min.)

Po šešerių gražių santykių metų mylinti Luisos ir Alberto pora nusprendžia kartu su mažamečiu sūnumi persikelti į provinciją, ketindama susilaukti antrojo vaiko toli nuo miesto šurmulio. Tačiau krizė jau visai šalia, nes gyvenimas mažame kaimelyje nėra toks lengvas, kaip atrodo, todėl Luisos ir Alberto seksualinis gyvenimas irgi blanksta ir už viską tenka  mokėti savo kainą.

Režisierius – Álvaro Fernández Armero.

Vaidina – Inma Cuesta, Raúlas Arévalo  Alberto San Chuan, Candela Peña.

Originalo kalba – ispanų; subtitrai – lietuvių.

N-13

Liepos 24 d. (trečiadienį), 17 val. „Viridiana“ (Ispanija, 1961 m., 90 min.)

Viridiana, jauna religinga mergina, ketinanti duoti paskutinius vienuolės įžadus, vedama vien pareigos jausmo, sutinka su savo našlio dėdės prašymu jį aplankyti. Sujaudintas jos panašumo į velionę žmoną, jis bando ją suvilioti ir įvyksta tragedija. Po šių įvykių  Viridiana bando numalšinti savo kaltę, sukurdama prieglobstį skurstantiems žmonėms, gyvenantiems aplink jos dėdės dvarą. Tačiau iš šių gerų ketinimų nieko gero neišeina.

Režiserius – Luis Buñuel.

Vaidina – Silvia Pinal, Francisco Rabal , Fernando Rey.

Originalo kalba – ispanų; subtitrai – lietuvių.

Seansai nemokami!

Muziejus:
Ne sezono metu (10.01–04.30)
II–VI 10.00–19.00 val.
Sezono metu (05.01–09.30)
III–VII 10.00–19.00 val.
Administracija:
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45 val.

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga