Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda „Ženklai Palangai”

2024 m. vasario 9 dieną, 16 val. Palangos kurorto muziejuje atidaroma mūsų miesto menininkės, grafikės, Palangos miesto garbės pilietės Gražinos Oškinytės paroda „Ženklai Palangai“.

„Daugelis mano kūrybą pažįsta, o štai logotipai! Juos kviečiu pamatyti parodoje „Ženklai Palangai”.

Gal mažiau kas žino šią mano kūrybos sritį – logotipus, heraldiką, nors juos kuriu jau kokius 30 metų.

Per tą laiką keitės priemonės – nuo pieštuko, tušo iki kompiuterio.

Džiugu parodyti visus vienoje erdvėje. Parodoje logotipai sukurti įvairioms Palangos įstaigoms – Savivaldybei, Botanikos parkui, Viešajai bibliotekai, šokių kolektyvams, folklioro ansambliams, vaikų darželiams, mokykloms ir įvairioms visuomeninėms organizacijoms.“ (Gražina Oškinytė-Eimanavičienė)

 Palangą puošia daug Gražinos Oškinytės sukurtų ženklų, iš kurių miestas plačiai atpažįstamas. Ir tai ne tik herbas, bet ir meno kolektyvų, vaikų lopšelių-darželių, mokyklų ir kitų įstaigų logotipai ir vėliavos. Jos dėka bemaž visi miesto ženklai yra meniški ir subtilūs, lyg gintaro karoliai suverti į vieną Palangos ženklų vėrinį.

GRAŽINA OŠKINYTĖ gimė 1942 m. sausio 19 d. Kaune, mokėsi Kauno vidurinėje dailės mokykloje.
1965 m. baigė Valstybinio dailės instituto grafikos fakultetą.
1965 m. G. Oškinytė-Eimanavičienė apsigyveno Palangoje, dirbo dailininke Prekybos valdyboje, kino teatre „Naglis“, atlikdavo Dailės kombinato Klaipėdoje užsakymus. 1967 m. pradėjusi dalyvauti bendrose parodose, surengė apie penkiasdešimt personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.
1978 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nare.
2005 m. jai suteiktas meno kūrėjo statusas.
Nuo 1993 m. yra aktyvi Palangos kūrybinės grupės „Mostas“ narė, dalyvauja kasmetinėse šios grupės parodose, pleneruose Lietuvoje ir už šalies ribų.

Grafikos darbuose dailininkė naudoja įvairias technikas – ofortą, akvatintą, kartono raižinį, tušą ir plunksną, monotipiją, piešia pastele ir grafitu. Jos darbų temos – dažnai baltiškos, susijusios su gamta.

2016 m. gruodžio 29 d. Palangos miesto savivaldybės taryba už aktyvią kultūrinę, visuomeninę veiklą ir svarų indėlį Palangos miestui, kuriant bendruomenės kultūrinę gerovę, dailininkei Gražinai Oškinytei-Eimanavičienei suteikė Palangos miesto garbės pilietės vardą. 

Muziejus:
Ne sezono metu (10.01–04.30)
II–VI 10.00–19.00 val.
Sezono metu (05.01–09.30)
III–VII 10.00–19.00 val.
Administracija:
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45 val.

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga