PROJEKTAS "PALANGA. PAVILOSTA. JŪROS ĮKVĖPTA ISTORIJA"
  2018.03.06

                                                        

PASIRAŠYTA SUTARTIS DĖL PALANGOS KURORTO MUZIEJAUS EKSPOZICIJOS ĮRENGIMO 2018.10.02

Praėjusį penktadienį, rugsėjo 28 d. Palangos kurorto muziejaus vyriausioji fondų saugotoja, laikinai einanti direktoriaus pareigas Virginija Paluckienė ir UAB „Mart Pro“ direktorius Andrius Karūnas, pasirašė sutartį dėl muziejaus ekspozicijos įrangos ir jos montavimo. Sutarties vertė – 290 472,59 Eur.

Numatyta įrengti ekspoziciją, kuri šiuolaikiškomis technologijomis pristatys Palangos kurorto istoriją, atskleis skirtingų Palangos istorijos, ekonomikos, kultūros periodų savitumus, supažindins lankytojus su žymiausiais krašto įvykiais bei žmonėmis, kurie čia gyveno ir kūrė. Muziejaus lankytojų lauks staigmenos veidrodžių kambaryje, įspūdingi vėjo vargonų garsai bei netikėta kelionė „laiko juosta“. Ekspoziciją planuojama įrengti iki kitų metų vasaros sezono atidarymo.

Palangos kurorto muziejaus ekspozicijos įrengimas, tai - tarptautinio projekto “Palanga. Pavilosta: Jūros įkvėpta istorija” dalis. Šis projektas vykdomas pagal Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą ir yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Projekto partneriai: Palangos kurorto muziejus (Lietuva) ir Pavilostos savivaldybė (Latvija).

                

                                                                     Palangos kurorto muziejaus informacija

PALANGOS KULTŪROS BENDRUOMENĖ DALYVAVO PAVILOSTOS KRAŠTOTYROS MUZIEJAUS ATIDARYME 2018.07.26

Praėjusį penktadienį, liepos 13 d., Palangos kultūros bendruomenės nariai dalyvavo Pavilostos (Latvija) kraštotyros muziejaus naujos ekspozicijos atidaryme. Palangos savivaldybės kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas pasveikino kolegas ir palinkėjo tęsti bendradarbiavimą su Palangos kurorto muziejaus kolektyvu. Palangos ir Pavilostos muziejų bendradarbiavimo pagrindu tapo tarptautinis projektas „Palanga. Pavilosta. Jūros įkvėpta istorija“, kuris vykdomas pagal Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą ir yra finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Kitas šio projekto etapas – tai Palangos kurorto muziejaus (pagrindinio projekto partnerio) ekspozicija, šiuolaikiškomis technologijomis pasakojanti Palangos kurorto istoriją, parodanti skirtingų Palangos istorijos, ekonomikos, kultūros periodų savitumus, pristatanti žymiausius Palangos įvykius, supažindinanti lankytojus su asmenybėmis, kūrusiomis ir gyvenusiomis Palangoje. Čia muziejaus lankytojų laukia staigmenos veidrodžių kambaryje, įspūdingi vėjo vargonų garsai bei netikėta kelionė „laiko juosta“. Ekspoziciją planuojama įrengti kitais metais.

 

Palangos kurorto muziejaus informacija

PAVILOSTOS KRAŠTOTYROS MUZIEJAUS FOTOGRAFIJŲ PARODA 2018.06.19

Palangos kurorto muziejuje šių metų birželio 19 d. - liepos 3 d. vyks fotografijų paroda iš Pavilostos kraštotyros muziejaus.

Ši paroda yra sudėtinė tarptautinio projekto "Palanga. Pavilosta. Jūros įkvėpta istorija"

 

img   Plačiau
FOTOGRAFIJŲ KONKURSAS "PALANGA. JŪROS ĮKVĖPTA ISTORIJA" IR ĮDOMIAUSIO EKSPONATO KONKURSAS "PALANGA. ISTORIJOS ATSPINDŽIAI" 2018.04.12

2018 m. balandžio 5 d.  įvyko dviejų konkursų-parodų atidarymas: fotografijų – „Palanga. Jūros įkvėpta istorija“ ir įdomiausio eksponato – „Palanga. Istorijos atspindžiai“. Konkursų organizatorius – Palangos kurorto muziejus, partneris – Pavilostos kraštotyros muziejus (Latvija). Konkursai yra tarptautinio projekto „Palanga. Jūros įkvėpta istorija“ dalis, kuris finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo pagal 2014–2020 m. Interreg V-A  Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą. Konkurso rėmėjas – Palangos miesto savivaldybė.

 

Text Box:  Pagrindiniai fotografijų konkurso tikslai: pažinti Palangos apylinkių istorinio kultūrinio kraštovaizdžio įvairovę, suprasti vietovės unikalumą ir vertę, suvokti kultūros objektų reikšmę vizualiam ir istoriniam vietovės charakteriui, skatinti tyrinėti savo kraštą, tradicijas, žmones, išreikšti patriotinius jausmus per fotografiją, o įdomiausio eksponato konkurso tikslai: supažindinti visuomenę su senąja Palanga, skatinti rinkti istorinę medžiagą apie ją bei aktyvinti visuomenę, siekiant įprasminti istorinę atmintį ir išsaugoti istorinį kultūrinį paveldą.

Fotografijų konkurse dalyvavo 39 autoriai iš Palangos, Kretingos, Plungės, Šilutės, Šiaulių, Tauragės, Radviliškio. Jie pateikė 175 fotografijas. Išskirtos dvi amžiaus grupės – iki 18 metų ir virš 18 metų. Pirmosios grupės dalyviai pateikė konkursui 19 fotografijų, antrosios grupės dalyviai pateikė 156 fotografijas.

Komisijos nariai Aleksandras Ostašenkovas (pirmininkas), Saulius Jokužys, Danguolė Ruškienė, Regina Šulskytė – Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai. Aleksandras Ostašenkovas garsus Lietuvos fotografas, išleidęs ne vieną savo kūrybos albumą, Saulius Jokužys yra surengęs įvairių personalinių parodų, beveik tris dešimtmečius plėtoja moters tapatumo temą cikle „Nepažintas moters pasaulis“. Danguolė Ruškienė – menotyrininkė ir šiuo metu rašo knygą apie Klaipėdos fotografiją. Regina Šulskytė savo kūryboje plėtojanti atminties, laiko sąvokos temas.

 

Komisija paskyrė 8 nominacijas. Grupėje iki 18 metų laimėtojai: II vietos laimėtojas Matas Gulbinskas (Palanga), III vietos – Reda Prikockaitė (Radvilišio raj. Pakalniškiai). Vyresnių nei 18 metų grupės laimėtojai: I vietos – Kamilė Tamutytė (Šiauliai), II vietos – Aldas Žolys (Palanga), III vietos – Deimantė Masandukaitė (Šiauliai). Komisijos pirmininko prizo laimėtojas – Algimantas Želvys (Palanga), už seriją „Amžini keleiviai“ prizas paskirtas Virginijai Žukienei (Palanga), o daugiausiai Facebook‘o „patiktukų“ surinko Tautvydo Lubio (Palanga) fotografija „Palanga nulenkusi spalvą Nr.3, Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios ženklas“ (2017).

 

 

 

 

Daugiausiai Facebook‘o „patiktukų“.

Tautvydas Lubys (Palanga), „Palanga nulenkusi spalvą Nr.3,

Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios ženklas“, 2017

 

     Pirmasis Palangos vaizdų albumas. ~1898 m. Paryžius. Aut. Paulina Mongirdaitė

Įdomiausio eksponato konkurso 20 dalyvių pateikė labai skirtingų ir vertingų istorinių eksponatų apie Palangą ir sritį. Komisija, kurią sudarė Virginija Paluckienė (pirmininkė, Palangos kurorto muziejaus vyr, fondų saugotoja laikinai einanti direktoriaus pareigas), Aurelija Malinauskaitė – P. Domšaičio galerijos fondų saugotoja ir Regina Šulskytė – Palangos kurorto muziejaus muziejininkė-istorikė, įvertino konkurso rezultatus taip: I vietos laimėtoju tapo Dainius Raupelis (Vilnius), II vietos – Jolanta Liutikienė (Palanga), III vietos – Rita Nagienė (Kretinga). Dainius Raupelis pateikė parodai pirmosios moters fotografės Paulinos Mongirdaitės neįprastos formos albumą – susegti 7 ąžuolo lapai – „Palanga Bains de mer“  („Palangos jūros maudyklės“). Tikėtina, kad tai pirmasis Palangą kaip kurortą reprezentuojantis leidinys (XIX a. pab.). Jolanta Liutikienė eksponuoja XX a. pirm. pusės palangiškių batsiuvių Petro ir Povilo Baltmiškių batsiuvystės įrankius, o Rita Nagienė – fotografo Igno Stropaus 1927 m. išleistą atviruką, kurio kitoje pusėje grafaitės Marijos Tiškevičiūtės ranka užrašytas tekstas lenkų kalba.

 

MOKYMAI "KOMERCINIS PAVELDO NAUDOJIMAS" 2018.03.12

Kovo 7 d. Palangos kurorto muziejuje vyko mokymai “Komercinis paveldo naudojimas”, skirti projekto “Palanga. Pavilosta: Maritime inspired history” Nr. LLI-173 įgyvendinimui, kuris vykdomas pagal Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą ir finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Mokymus vedė lektoriai dr. Eduardas Spiriajevas, Laurencija Budrytė-Ausiejienė ir dr. Donatas Jonikas.

Dr. Eduardas Spiriajevas pristatė kultūrinio turizmo sampratą siaurąja ir plačiąja prasme bei pagrindines kultūrinio turizmo tendencijas. Lektorius pateikė įvairių kultūros turizmo maršrutų pavyzdžių, paaiškino kaip kultūros turizmas daro poveikį teritorijai bei regionui.

Lektorė Laurencija Budrytė-Ausiejienė papasakojo apie tradicinį paveldą, paveldo industriją bei paveldo interpretaciją. Lektorė atsakė į tvaraus ir komercinio paveldo naudojimo klausimus: kaip didinti savo auditoriją, kaip išlaikyti esamus vartotojus bei kaip kurti interpretyvias žinutes. Mokymų dalyviai atliko įdomias praktines užduotis, kurių metu galėjo patirti kaip kiekvienas skirtingai išgirsta, perskaito ir pamato tą pačią informacinę žinutę.

Dr. Donatas Jonikas pasakojo kiek turizme svarbus įvaizdis, kaip neapsiriboti standartais, pateikė daug įvairių pavyzdžių kaip reklamine žinute atkreipti dėmesį, pralinksminti klientą, pasitelkti virtualų pasaulį, ieškoti partnerių. Lektorius pabrėžė, kad viskas prasideda nuo efektyvaus pozicionavimo, todėl yra svarbu įsivardinti savo muziejaus tikslinį segmentą bei atsakyti į klausimą: kodėl verta ateiti būtent į šį muziejų? Taip pat lektorius papasakojo kaip sudaryti rinkodaros planą ant vieno lapo ir kodėl tai vertinga. Pateikė praktinę užduotį, kurioje buvo aptartas konkretus Palangos kurorto muziejaus lankytojo pavyzdys, atsakant į klausimus kas motyvuoja ir kas demotyvuoja muziejaus lankytojus.

Kovo 8 d. vyko išvykstamieji mokymai Žemaičių dailės muziejuje, Žemaitės memorialiniame ir Šaltojo karo muziejuose. Žemaičių dailės muziejaus gidė papasakojo apie Plungės dvaro ir kunigaikščių Oginskių istoriją, pristatė XX a. žemaičių tautodailės – medžio drožybos ekspoziciją, profesionalias žemaičių dailės ekspozicijas. Dr. Renatas Morkvėnas su mokymų dalyviais atliko muziejaus atvejo analizę, aptarė pranašumus ir trūkumus. Žemaitės memorialiniame muziejuje dalyviai aplankė lietuvių literatūros klasikės Žemaitės (Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė, 1845–1921) gimtajame name atidarytą ekspoziciją, pasakojančią apie rašytojos gyvenimą ir kūrybą. Taip pat susipažino su vienu iškiliausių Žemaitijos liaudies meistrų Stanislovo Riaubos savita, filosofiškų ženklų pagražinta gyvenamąja aplinka ir unikalia kūryba. Mokymų diena baigėsi Šaltojo karo muziejuje – vienintelėje Europoje ekspozicijoje, įrengtoje viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse.  Mokymų dalyviai buvo supažindinti su muziejaus istorine ekspozicija, pasakojančia apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje. Mokymai baigėsi muziejaus atvejo analize, aptariant visų aplankytų muziejų panašumus ir skirtumus.

 

img   Plačiau
  2017.05.31

Palanga. Pavilosta: Jūros įkvėpta istorija (PPMIH)

Nr. LLI-173

 

Palangos kurorto muziejus (Lietuva) bendradarbiaudamas su Pavilostos savivaldybe (Latvija) vykdo projektą „Palanga. Pavilosta: Jūros padiktuota istorija“, kurį finansuoja iš 2014–2020 m. Interreg V-A  Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa.

Pagrindinis projekto tikslas - padidinti programos vietovės lankytojų skaičių, gerinant ir plėtojant kultūrinio ir gamtos paveldo objektus, paslaugas ir produktus.

 

Projekte numatyta Palangos kurorto ir Pavilostos kraštotyros muziejuose įrengti interaktyvias ekspozicijas, kurių dėka muziejai taps patrauklesni lankytojams, ypatingai jaunajai kartai. Projekto įgyvendinimo metu taip pat bus suorganizuoti du konkursai, skirti Palangos ir Pavilostos gyventojams, sukurta mobili programėlė, išleista Palangos kurorto muziejaus įkūrimo istorija ir pagaminti suvenyrai. Visa informacija bus pateikiama keturiomis kalbomis: lietuvių, latvių, anglų ir rusų. Planuojama apsikeisti mobiliomis ekspozicijomis ir konkursų metu parengtomis parodomis bei jas pristatyti tiek Palangoje, tiek Pavilostoje.

Projektas bus naudingas bendruomenei ir vietiniams gyventojams, kaip krašto istorijos sklaidos priemonė, taip pat informuos apie kaimyninės šalies istoriją. Tarpvalstybinis bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Latvijos yra labai aktualus, nes šias šalis sieja bendra istorija, taip pat jų krantus skalauja Baltijos jūra, kuri padiktavo savo sąlygas vystantis tiek Palangai, tiek Pavilostai.

 

Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas - 542 488,15 Eur.

Projekto trukmė: 2017 04 01 – 2018 09 30.

Nuorodos: www.latlit.eu ir www.europa.eu

 

Projekto pagrindinis partneris - Palangos kurorto muziejus (Lietuva)

Projekto partneris - Pavilostos savivaldybė (Latvija) www.pavilosta.lv

 

 

 

PROJEKTO PARTNERIŲ SUSITIKIMAS PAVILOSTOJE (LATVIJOJE) 2017.06.29

Š.m. birželio 21 d. Pavilostoje (Latvijoje) vyko projekto "Palanga. Pavilosta: Jūros įkvėpta istorija" partnerių susitikimas. Iki šiol vykę susitikimai buvo rengiami Palangoje, tad tai - pirmasis palangiškių apsilankymas partnerio būstinėje. Jame dalyvavo Palangos kurorto muziejaus direktorius JūratisViktoras Liachovičius, vyr. buhalterė Lina Sebeckienė, vyr. fondų saugotoja Virginija Paluckienė, Pavilostos kraštotyros muziejaus direktorė Irina Kurčianova bei Pavilostos savivaldybės projektų koordinatorė Vizma Gegerė.

Susitikimo metu apžiūrėtos Pavilostos kraštotyros muziejaus patalpos, kuriose bus įrengta, pagal projektą numatyta, nauja ekspozicija, susitarta dėl konkrečių interaktyvios ekspozicijos pasikeitimo datų kitą rudenį, apsvarstyta projekto reklaminė kompanija.

 

Projekto koordinatorė Virginija Paluckienė

MUZIEJAUS PLANUOSE - INTERAKTYVI EKSPOZICIJA 2017.05.31

Nuo 2014 m. veikiantis Palangos kurorto muziejus savo fonduose jau yra sukaupęs nemažai eksponatų, organizuoja įvairius renginius, kuriuose mielai lankosi palangiškiai ir miesto svečiai. Ir nors nuo pirmų savo gyvavimo dienų muziejus aktyviai įsiliejo į kultūrinį gyvenimą, vieno dalyko, leidžiančio būti pilnavertišku, jam trūksta. Tai – nuolatinės ekspozicijos, įdomiai pristatančios Palangos kraštą, jo istoriją ir čia gyvenusias bei kūrusias unikalias asmenybes. Tad jau kitąmet viloje „Anapilis“ planuojama įrengti ir visuomenei pristatyti analogų Vakarų Lietuvoje neturinčią, modernią, šiuolaikišką, interaktyvią ekspoziciją.

Praėjusį trečiadienį, gegužės 24 d., vyko pirmasis tarptautinio projekto „Palanga. Pavilosta: Jūros padiktuota istorija“ partnerių susitikimas. Šį projektą vykdo Palangos kurorto muziejus (Lietuva) ir Pavilostos savivaldybė (Latvija). Abu miestai turi nemažai panašumų, mat jų krantus skalauja Baltijos jūra, kuri darė ir tebedaro didelę įtaką šių miestų raidai ir tradicijoms. Planuojama, kad tiek Palangos kurorto, tiek Pavilostos kraštotyros muziejuose iki kitų metų vasaros bus įrengtos interaktyvios ekspozicijos, kurių dėka muziejai taps dar patrauklesni lankytojams. Gyventojai taip pat bus pakviesti dalyvauti dviejuose konkursuose: gražiausios kultūros paveldo nuotraukos ir įdomiausio eksponato. Abiejų konkursų laureatai bus apdovanoti, o atrinktos gražiausios kultūros paveldo nuotraukos - eksponuojamos Lietuvoje ir Latvijoje. Taip pat planuojama išleisti leidinį, pristatantį Palangos kurorto muziejaus įkūrimo istoriją, kuris bus išverstas į keturias kalbas bei sukurti mobilią programėlę, skirtą pažinti Palangą ir Pavilostą. Europos regioninio plėtros fondo bendrasis finansavimas – 542 488,15 Eur. Projektas prasidėjo šių metų balandžio mėnesį ir baigsis 2018 m. rugsėjyje.

Įvykusio susitikimo metu partneriai aptarė svarbiausius projekto vykdymo klausimus: buvo sudaryta projekto valdymo grupė, nustatytos pagrindinės įgyvendinimo procedūros, patvirtintas veiklų planas ir ataskaitų teikimo tvarka. Taip pat aptarta su interaktyviomis ekspozicijomis susiję klausimai, nustatytos preliminarios renginių ir susitikimų datos.                

Projektą finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A  Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa.

 

  Projekto koordinatorė Virginija Paluckienė

                                

                  

 

Kontaktai

Palangos kurorto muziejus
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 303156776    

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga
Tel. 8 460 30576
El. paštas kurortomuziejus@gmail.com

Administracija dirba

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.

Duomenys kaupiami ir saugojami Juridinių asmenų registre, kodas 303156776, Steigėjas Palangos miesto savivaldybė  www.palanga.lt

Palangos kurorto muziejus
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas seo paslaugos optimizavimas