NAUJIENOS
RUGSĖJO 30 D. DOKUMENTINIS FILMAS "KARO LAIVAS PREZIDENTAS SMETONA" 2017.09.15

2017 m. rugsėjo 30 d. kviečiame į Palangos kurorto muziejaus salę, kur bus rodomas režisieriaus Rimo Bružo dokumentinis filmas „Karo laivas „Prezidentas Smetona“. Šių metų vasarą  Klaipėdos universiteto mokslininkai ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų atstovai škuna „Brabander“ plaukė Estijos krantų link vykdyti mokslinės ekspedicijos.

Ekspedicijos vadovas prof. Vl. Žulkus yra minėjęs,­ kad ekspedicijos tikslas buvo identifikuoti „Prezidentą Smetoną“ ir kitus tame rajone karo metais nuskendusius  mažesnius prekybinius tarpukario Lietuvos laivus „Panevėžys“, „Kretinga“ ir „Utena“. Anot jo, šiuo metu 60-80 metrų gylyje gulinčio laivo identifikavimas turi istorinę reikšmę, nes tai yra mūsų pirmas karinis laivas, kūręs Lietuvos karinio laivyno tradicijas. Taip pat vienas iš ekspedicijos tikslų buvo filmo, pasakojančio apie ekspediciją, jos užkulisius, dalyvius, ir jų unikalią kelionę audringa Baltijos jūra sukūrimas.Filmo peržiūroje dalyvaus filmo režisierius Rimas Bružas bei karo istorikas, prof. dr. Valdas Rakutis.

 

 

 

 

 

Renginys nemokamas

Maloniai kviečiame

 

back   Atgal

Kontaktai

Palangos kurorto muziejus
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 303156776    

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga
Tel. 8 460 30576
El. paštas kurortomuziejus@gmail.com

Administracija dirba

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.

Duomenys kaupiami ir saugojami Juridinių asmenų registre, kodas 303156776, Steigėjas Palangos miesto savivaldybė  www.palanga.lt

Palangos kurorto muziejus
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas seo paslaugos optimizavimas