NAUJIENOS
KONCERTAS "DŽIAZUOJANTI KALĖDŲ NUOJAUTA" 2018.11.29

Kurorto muziejus kviečia džiaugsmingai ir šviesiai laukti šventų Kalėdų. Gruodžio 14 dieną, 18 val. muziejuje vyks koncertas „Džiazuojanti Kalėdų nuojauta“. Netikėtas improvizacijas klasikos ir džiazo temomis atliks Juozas Staniulis (smuikas) ir Saulius Šiaučiulis (fortepijonas). Tai muzikos mėgėjams puikiai pažįstami klasikos, tradicinio džiazo ir netikėtų improvizacijų atlikėjai, bei žodžio kišenėje neieškantys scenos virtuozai.

Duetas skaičiuoja dvidešimtus bendro muzikavimo metus. Improvizacija – tai bendra du puikius atlikėjus jungianti grandis. Jų muzikinis repertuaras siekia nuo liaudiškų melodijų interpretavimo iki džiazo standartų ir populiariosios klasikos kūrinių.

Puikių melodijų girlianda šviesiam šventų Kalėdų laukimui Palangos kurorto muziejuje.

 

 

 

 

 

Maloniai kviečiame. Koncertas nemokamas. 

KVIEČIAME Į KONCERTĄ "ADVENTO ŠVIESOJE" 2018.11.27

Gruodžio 8 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje vyks koncertas "Advento šviesoje". Koncerte dalyvauja: mecosopranas Judita Leitaitė ir pianistė iš Suomijos Mariana Slobodeniouk. Šis spinduliuojantis duetas sužavėjo daugybę klausytojų užsienyje ir Lietuvoje, atlikėjos taip pat yra vokalistų-pianistų konkurso Suomijoje laureatės, vokalinio meno meistriškumo kursų rengėjos, bei puikios pedagogės.

Juditą Leitaitę klausytojai ir gerbėjai pažįsta kaip aktyviai koncertuojančią žavingą kamerinės muzikos atlikėją, tarptautinių konkursų laureatę, LTMA docentę. Tačiau atlikėjos muzikinė veikla įvertinta ne tik žiūrovų. Ji yra apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi už nuopelnus Lietuvos kultūrai, 2005 m. jai paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2007 m. tapo „Auksinio disko“ laureate, taip pat apdovanota medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir tautai“ ir Lietuvos kultūros ministerijos apdovanojimu “Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Palangai atlikėjos skiria ypatingą dėmesį ir sentimentus, nes čia jos susitiko pirmą kartą, čia įvyko jų pirmoji repeticija. Judita ir Mariana kartu nenutrūkstamai neša muzikos šviesą jau 29 metus. Kaip yra pasakiusi pianistė Mariana Slobodeniuok: „Per tą laiką daug kas įvyko, bet mes iki šiol kartu“.

Koncerte girdėsime lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius, skambės įvairių tautų dainos, arijos ir giesmės, atspindinčios adventinį ir kalėdinį laikotarpį ir populiarios, visiems mielos melodijos.

Taip pat dalyvaus atlikėjai iš Palangos: Audronė Levickytė (sopranas) ir Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtinis Mantas Leonardo Lizzi (mokytojos Nijolės Daukšienės akordeono klasė). Klausytojų laukia keletas netikėtų duetų.

 

Koncertas nemokamas

2018 METŲ LAPKRIČIO 19 D. 17 VAL. J. LINGIO DOKUMETINIAI FILMAI "LITO TĖVAS-VLADAS JURGUTIS" IR "KRISTAUS PRISIKĖLIMO BAŽNYČIA" 2018.11.09

Palangos kurorto muziejus prisijungia prie Suaugusiųjų mokymosi savaitės "Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį" iniciatyvos. Lapkričio 19 d. (pirmadienį) bus rodomi du dokumentiniai filmai. Pirmasis filmas - "Lito tėvas - Vladas Jurgutis".


Vienas ryškiausių su Palanga siejamų žmonių - Vladas Jurgutis, neginčytinai svarbi asmenybė Lietuvos atkūrimo istorijoje. 
Profesorius Vladas Jurgutis – pirmasis Lietuvos banko valdytojas, kuris daug prisidėjo užtikrinant tarpukario Lietuvos pinigų stabilumą, lito įtvirtinimą šalies ūkyje, jo dėka litas tapo viena stipriausių tuometinių valiutų. Vladas Jurgutis sustiprino ir patį Lietuvos banką kaip valstybės instituciją. XXI amžiuje šie įvertinimo žodžiai skamba paprastai ir lengvai, bet prieš šimtą metų, XIX a. pradžioje tai neatrodė lengva ir pačiam "lito tėvu" tituluojamam Vladui Jurgučiui.
Trukmė - 25 min.

Antrasis filmas - "Kristaus Prisikėlimo bažnyčia".
Modernios architektūros Kristaus Prisikėlimo bažnyčia Kaune turi sudėtingą istoriją, savo pradžia siekiančią tarpukario Lietuvą ir aktyviai bei entuziastingai joje kurtą tautos gyvenimą. 
1922m. kilo idėja Kaune pastatyti Paminklinę Kristaus Prisikėlimo bažnyčią, kuri taptų tautos atgimimo simboliu ir įkūnytų nepriklausomos valstybės prisikėlimą. Bažnyčios projekto konkurso nuostatai reikalavo, kad „bažnyčia charakterizuotų Lietuvos dvasios ypatybes, sietųsi su jos garbinga praeitimi ir kova už nepriklausomybę, kad išorinė išvaizda savaime būtų tos kovos monumentas...“
Trukmė - 25 min.

Renginyje dalyvaus filmų režisierius Justinas Lingys ir scenarijaus autorė Audronė Kosciuškienė.
Maloniai kviečiame!

2018 METŲ SUAUGUSIŲJŲ MOKYMOSI SAVAITĖ "LIETUVA MOKOSI: IŠ PRAEITIES Į ATEITĮ" 2018.11.08

2018 m. lapkričio 19 – 25 dienomis Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija kviečia švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius kurti MOKYMOSI šventę – devynioliktąją suaugusiųjų mokymosi savaitę „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“. Šiais metais suaugusiųjų mokymosi savaitę skiriame atkurtos Lietuvos šimtmečiui.

METŲ RINKIMAI PALANGOS APDOVANOJIMAI "GINTARINĖ SNAIGĖ 2018" GAUTI 2018.10.24

Palangos miesto savivaldybė pirmą  kartą  organizuoja metų rinkimus „Gintarinė snaigė 2018“ ir kviečia pastebėti bei pagerbti tuos Palangoje gyvenančius ar dirbančius žmones, kuriems turime už ką padėkoti, kuriais norime didžiuotis. 

Ši iniciatyva ne tik palangiškius, bet ir visos šalies gyventojus kviečia pasakoti paprastų žmonių nepaprastas istorijas. Istorijas apie tuos, kurie savo tyliais, bet kilniais darbais, savo begaliniu pasiaukojimu keičia mūsų gyvenimus ar Palangos miestą.

Jeigu jūs pažįstate ar girdėjote apie tokį Palangoje gyvenantį ar dirbantį žmogų, apie nepagarsintą, vertą pagarbos jo darbą, nedelskite ir drąsiai siūlykite jį pretendentu apdovanojimo ženklui „Gintarinė snaigė 2018“ gauti.

Siūlymas pretendentui apdovanoti pateikiamas užpildant teikimą arba teikimas užpildomas Palangos miesto savivaldybės administracijos (Vytauto g. 112, Palanga) Informacijoje. Siūlymus galite teikti iki 2018 m. lapkričio 18 d. 24 val. imtinai.

Šių metų laimėtojai bus skelbiami ir apdovanojami ženklu „Gintarinė snaigė“ iškilmingo renginio, vyksiančio gruodžio 8 dieną Palangos koncertų salėje, metu.

 

 

SPALIO 19 D. 16 VAL. ATIDAROMA FOTOGRAFIJŲ PARODA , SKIRTA RUMUNIJOS DIDŽIOJO SUSIVIENIJIMO ŠIMTMEČIUI 2018.10.15

2018 m. spalio 19 d. 16 val. Palangos kurorto muziejuje atidaroma fotografijų paroda, skirta 1918 metų Rumunijos Didžiojo Susivienijimo šimtmečiui.

Tarpukario Rumunijos fotografijų paroda apima šaliai svarbius šio laikotarpio įvykius: karaliaus Ferdinando karūnavimą, Pirmojo pasaulinio karo pabaigą, 1918 m. Didįjį susivienijimą (Besarabijos, Bukovinos ir Transilvanijos prijungimas prie Rumunijos), Paryžiaus taikos konferenciją (1919–1920 m.).

Nespalvotose nuotraukose vaizduojami su minėtais įvykiais susiję tuometinio gyvenimo fragmentai. Parodos sudarytojas – Nacionalinio Kotročenio (Cotroceni) muziejaus Bukarešte direktorius Liviu Sebastianas Jicmanas. Ją parengė Rumunijos ambasada Lietuvoje.

Paroda muziejuje veiks iki lapkričio 30 d.

Kviečiame dalyvauti visus neabejingus istorijai, mėgstančius senas fotografijas ir jose įamžintas Rumunijos praeities akimirkas.

Parodos atidaryme dalyvaus Rumunijos ambasadorius Lietuvoje ir Latvijoje Danas Adrianas Balanescu.

SPALIO 12 D. 17 VAL. ATIDAROMA JONO VAIŠĖS TAPYBOS PARODA 2018.10.02

Prieš penkerius metus Anapilin iškeliavo Palangos dailininkas Jonas Algirdas Vaišė. Pagerbiant menininko atminimą Palangos kurorto muziejuje bus eksponuojama jo tapybos paroda „Anapus saulės“.

J. A. Vaišė gimė 1938 m. balandžio 16 d. Palangoje. Tėvas Pranas Vaišė buvo autobuso vairuotojas, vežiojęs poilsiautojus maršrutu „Kaunas-Palanga“. Jono Algirdo Vaišės senelis Juozas Vainoras gyveno Palangoje, dirbo pas grafą J. Tiškevičių ūkvedžiu. J. Vainoras iš grafo Tiškevičiaus nusipirko žemės sklypą Kęstučio gatvėje ir su dukra Ona Vainoraite-Vaišiene pasistatė namą. Jame ir augo Jonas Algirdas.

Baigęs Palangos vidurinę mokyklą, J. A. Vaišė 1956–1960 m. mokėsi Kauno dailės mokykloje. Pirmąją savo kūrinių parodėlę jis suruošė 1958 m. Baigęs mokslus, įsidarbino Kartenos (Kretingos r.) vidurinėje mokykloje dailės mokytoju (1960–1962), vėliau dirbo Palangos kultūros skyriuje (1963–1968). Dailininkas yra dirbęs Palangos gelbėjimo stotyje gelbėtoju, buvo stendo „Palangos Juzė eina per miestą“ redaktorius. J. A. Vaišė – ilgametis Palangos oro uosto apsaugos darbuotojas (1968–1989).  J. A. Vaišė dirbo dailininku Palangos turistinėje bazėje, Kelionių ir ekskursijų biure, kino teatre „Naglis“. Bandė piešti portretus, karikatūras, plakatus. Dailininkas labai mėgo gamtą, todėl nenuostabu, kad ėmė tapyti peizažus. Jo paveikslai, kuriuose vaizduojamas senasis jūros tiltas, Birutės kalno koplyčia, Palangos bažnyčia – tai istorinė kurorto atmintis. Jonas Algirdas Vaišė buvo stiprus savo dvasia, žemaitiška tvirtybe ir filosofija, talentu, darbštumu, vidiniu gėrio, grožio pajautimu, dideliu noru teptuku įamžinti Palangą, jos lankytinas vietas, jūrą. „Jono tapyboje susipynė daug srovių ir kartu liko savitas bei lengvai atpažįstamas, su esminiais tapybos pagrindais braižas. Jis yra tikros tapybos atstovas, puikiai pažįstamas daugeliui Lietuvos gyventojų bei palangiškiams. Lietuvos pajūrio geriau niekas nenutapys.“ – J. Vaišės 70-mečio parodoje yra pasakęs jo kolega a. a. Juozas Griušys. „Jono Vaišės paveikslai - tai lyg „informacinis“ užtaisas, su optimistiniais, džiaugsmą skleidžiančiais siužetais. Kūriniuose dominuoja šviesių, šiltų spalvų harmonija: tai moters aktas, debesys, jūra, arklių, laivų kompozicijos. Paveiksluose daug įlieta, gyvybės, energijos, vilties... J. Vaišės paveiksluose nėra negatyvo, pykčio, į juos galima žiūrėti ir žiūrėti, jaučiant vis gilesnę ramybę, pasitikėjimą ir viltį.“ (Dailininkė Ina Jakubėnienė). J. Vaišė mirė 2013 m. spalio 9 d., palaidotas Palangos miesto kapinėse. Paroda atidaroma spalio 12 d. 17 val. ir veiks iki lapkričio 30 d.

Maloniai kviečiame

(Parengta naudojant Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos įrašus)

2018 M. SPALIO 9 D. 17 VAL. J. LINGIO DOKUMENTINIS FILMAS "FOTOGRAFĖ PAULINA MONGIRDAITĖ" 2018.10.04

Kviečiame 2018 m. spalio 9 d. 17 val. į kurorto muziejų. Kartu žiūrėsime režisieriaus Justino Lingio dokumentinį filmą apie Palangos fotografę Pauliną Mongirdaitę.

XIX a. pabaigoje-XX a. pradžioje moteris su fotokamera Lietuvoje - nematytas reiškinys, tačiau pajūrio apylinkėse tai tapo įprasta, nes bajoraitė Paulina Mongirdaitė dirbo neįtikėtinai daug. Jos fotografijos ir atvirukai šiandien mums kalba apie Baltijos pajūrį, Palangą, Žemaitijos miestelius ir žmones. Jos darbai atskleidžia, kaip atrodė Palanga, ką veikė poilsiautojai, kokiu transportu važinėjo, kokie buvo turgūs, kaip buvo statomos, rekonstruojamos bažnyčios. Paulinos ateljė daryti portretai yra neįkainojamas informacijos šaltinis istorikams: apranga, šukuosenos, dekoracijos ir t. t. Daugybė didingų dalykų ir mažyčių smulkmenų mus pasiekia tik savo laikmetį fiksavusių fotografų dėka.

Dalyvauja: filmo režisierius Justinas Lingys ir istorikė Jolanta Klietkutė, knygos "Pirmieji pajūrio fotografai: Paulina Mongirdaitė, Ignas Stropus" autorė.

 

 

 

Maloniai kviečiame

Renginys nemokamas

RUGSĖJO 14 - SPALIO 5 D. VEIKS PARODA "JŪRA IR KRANTAS" 2018.09.07

2018 metų rugsėjo 14 d. 16 val. Palangos kurorto muziejuje atidaroma paroda "Jūra ir krantas". Parodoje bus eksponuojami Palangoje vykusio tarptautinio tapybos plenero darbai.

Keturi žinomi dailininkai: Svetlana Ryžikava (Minskas), Oksana Svižak (Kijevas), Alvydas Stauskas (Dusetos) ir Valentinas Varnas (Kaunas) rugsėjo mėnesį tapė mūsų mieste. Pirmasis šios jungtinės dailininkų grupės pleneras pajūryje vyko audringą 2014 m. rudenį Šventojoje. Peizažas yra bene svarbiausia sritis jų kūryboje, galimybė pasidalinti kultūrine patirtimi, bendrumo išgyvenimu akistatoje su bėgančiu laiku.

Jūra- tai amžinybe virtęs, visa savyje sukaupęs mėlis ir nuolatos kintantis, pilnas gyvybės krantas, kurių sintezė yra tarsi gyvenimas.

Šėlstanti jūra nuplauna visą sumaištį ir nerimą, ant pajūrio smėlio lieka tikrovės gintarai. Jūros ir kranto santykis kiekvienam vis kitoks, savaip suvokiamas.

Tokio suvokimo skatinami dailininkai savo talento dėka prakalbina žmogui širdį, sužadina svajones, plečia pažinimo akiračius...

Drobėse įamžintos vietovės - Palangos istorijos dalis.

 

 

 

 

 

 

Maloniai kviečiame apsilankyti

 

 

RUGPJŪČIO 23 D. 17 VAL. ATIDAROMA Dr. JUOZO P. KAZICKO PARODA 2018.08.03

Kazickų šeima džiaugiasi galėdama pristatyti neeilinę dr. Juozo Petro Kazicko (1918-2014) – filantropo, patrioto, verslininko – 100-mečio sukakčiai skirtą parodą apie jo gyvenimo istoriją Palangoje, viename lankomiausių Lietuvos miestų.

Švęsdami 60-ąsias savo vestuvių metines 2001 m. Juozas ir Aleksandra Kazickai pasikvietė per trisdešimt savo amerikiečių draugų į Lietuvą, o jų apsilankymas Palangoje ir Nidoje buvo puikiausia šventės dalis. Buvo išnuomotas labai didelis mūrinis namas, kuriame kadaise gyveno sovietų valdininkai, ir svečiai vaikštinėjo privačiame paplūdimyje grožėdamiesi saulėlydžiu bei rinkdami mažučius krantan išmestus gintaro gabalėlius.

Gimęs Čiornaja Padina, Rusijoje, kur jo protėviai lietuviai buvo ištremti po 1863 metų sukilimo prieš carą, didžiąją savo gyvenimo dalį J. Kazickas praleido Jungtinėse Amerikos Valstijose. Lietuvoje gyvenęs tik 20 savo gyvenimo metų, jis niekada neprarado meilės Tėvynei – aktyviai agitavo už Lietuvos laisvę tamsiuoju šaltojo karo laikotarpiu, nepaprastai džiaugėsi 1990-aisiais jai atgavus laisvę ir įdėjo daug darbo, kad Lietuvos ekonomika klestėtų žmonių labui.

 

 

 

img   Plačiau
LIEPOS 25 D., 19 VAL., TOMO VILUCKO KNYGOS "POPIEŽIAUS PRANCIŠKAUS TILTAI" PRISTATYMASLIEPOS 25 D., 19 VAL., TOMO VILUCKO KNYGOS "POPIEŽIAUS PRANCIŠKAUS TILTAI" PRISTATYMAS 2018.07.23
RENGIAMA PALANGOS DAILININKŲ PARODA "BALTA DROBULĖ"RENGIAMA PALANGOS DAILININKŲ PARODA "BALTA DROBULĖ" 2018.06.29
PAVILOSTOS KRAŠTOTYROS MUZIEJAUS FOTOGRAFIJŲ  PARODA PAVILOSTOS KRAŠTOTYROS MUZIEJAUS FOTOGRAFIJŲ PARODA 2018.06.19
FOTOGRAFIJOS PARODA "8-ASIS DEŠIMTMETIS KINO EKRANE"FOTOGRAFIJOS PARODA "8-ASIS DEŠIMTMETIS KINO EKRANE" 2018.06.18
KVIEČIA PRANCŪZŲ KINO FESTIVALIS "PALANGA, MON AMOUR"KVIEČIA PRANCŪZŲ KINO FESTIVALIS "PALANGA, MON AMOUR" 2018.06.18
TOMO BARANAUSKO KNYGŲ "KURŠO AKTAI. ACTA CURONIAE" IR "GARUOZOS MŪŠIS. ŠALTINIAI IR INTERPRETACIJOS" PRISTATYMASTOMO BARANAUSKO KNYGŲ "KURŠO AKTAI. ACTA CURONIAE" IR "GARUOZOS MŪŠIS. ŠALTINIAI IR INTERPRETACIJOS" PRISTATYMAS 2018.05.22
FESTIVALIS "VAKARAI PAS SOFIJĄ" ŠĮ SAVAITGALĮ PAKVIES Į DU RENGINIUS IR PAPILDYS  AKCIJOS "MUZIEJŲ NAKTIS 2018" PROGRAMĄFESTIVALIS "VAKARAI PAS SOFIJĄ" ŠĮ SAVAITGALĮ PAKVIES Į DU RENGINIUS IR PAPILDYS AKCIJOS "MUZIEJŲ NAKTIS 2018" PROGRAMĄ 2018.05.16
ALEKSANDRO OSTAŠENKOVO FOTOGRAFIJŲ PARODA "KITAS KRANTAS"ALEKSANDRO OSTAŠENKOVO FOTOGRAFIJŲ PARODA "KITAS KRANTAS" 2018.05.16
KVIEČIAME PRALEISTI GEGUŽĖS SAVAITGALIUS MENŲ FASTIVALYJE "VAKARAI PAS SOFIJĄ"KVIEČIAME PRALEISTI GEGUŽĖS SAVAITGALIUS MENŲ FASTIVALYJE "VAKARAI PAS SOFIJĄ" 2018.04.30
2018.05.09

Kontaktai

Palangos kurorto muziejus
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 303156776    

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga
Tel. 8 460 30576
El. paštas kurortomuziejus@gmail.com

Administracija dirba

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.

Duomenys kaupiami ir saugojami Juridinių asmenų registre, kodas 303156776, Steigėjas Palangos miesto savivaldybė  www.palanga.lt

Palangos kurorto muziejus
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas seo paslaugos optimizavimas