NAUJIENOS
TOMO BARANAUSKO KNYGŲ "KURŠO AKTAI. ACTA CURONIAE" IR "GARUOZOS MŪŠIS. ŠALTINIAI IR INTERPRETACIJOS" PRISTATYMAS 2018.05.22

Gegužės 24 d. (ketvirtadienį) 14 val. į kurorto muziejų kviečiame istorijos mėgėjus. Čia įvyks dviejų istoriko Tomo Baranausko knygų  „Kuršo aktai. Acta Curoniae“ ir „Garuozos mūšis. Šaltiniai ir interpretacijos“ pristatymas. Dalyvaus autorius istorikas Tomas Baranauskas, Pasvalio krašto muziejaus istorikas Gražvydas Balčiūnaitis ir asociacijos Žiemių pradas "Simkala" vadovas Andrius Bitaitis.

img   Plačiau
FESTIVALIS "VAKARAI PAS SOFIJĄ" ŠĮ SAVAITGALĮ PAKVIES Į DU RENGINIUS IR PAPILDYS AKCIJOS "MUZIEJŲ NAKTIS 2018" PROGRAMĄ 2018.05.16

Europos muziejų naktį – gegužės 19 d. miesto muziejuje skambės Palangos kultūros ir jaunimo centro choro (vad. E. Jucevičius) atliekama muzika.

Koncerto pradžia – 20 val.

Tai bus taip pat vienas iš menų festivalio „Vakarai pas Sofiją“ renginių. Labai džiugu, kad choras sutiko dalyvauti – palangiškius ypač smagu matyti muziejaus salėje.

Choras apie save: „Palangos kultūros ir jaunimo centro kamerinis choras – tai muziką pamilusių žmonių kolektyvas, kurio didžiulis džiaugsmas yra skleisti muzikos grožį ir būti išgirstiems. Susibūrėme iš didelės meilės muzikai, noro dainuoti ir tikėjimo, jog įmanoma kasdienybę nuspalvinti gražesnėmis spalvomis. Choro siekis – įžiebti kaitrią ugnį klausytojų širdyse. Kaip patys sau sakome – susitikome tam tikru laiku, tam tikroje vietoje ir tuo labai džiaugiamės... Dainuojame nuo 2014 m rudens... Dar norime dainuoti!“

Programoje skambės V. Klovos, D. Polikaičio, G. Kuprevičiaus ir kitų lietuvių autorių kūriniai.

Sekmadienį, 14 val. kviečiame į susitikimą su poete ir menotyrininke Laimute Kreivyte iš Vilniaus. Pradžiuginkite širdį poezija.

 

Renginiai nemokami

 

ALEKSANDRO OSTAŠENKOVO FOTOGRAFIJŲ PARODA "KITAS KRANTAS" 2018.05.16

Palangos kurorto muziejuje gegužės 17 d. svečiuosis vienas žinomiausių Lietuvos fotografų – Aleksandras Ostašenkovas. Autorius pristatys savo fotografijų ciklą „Kitas krantas“. 16 val. – Aleksandro Ostašenkovo paskaita apie savo kūrybą, parodos atidarymas - 17 val.  

Aleksandras Ostašenkovas gimė 1951 liepos 7 Šiauliuose. Dar mokykloje susidomėjo fotografija, kinu. Pirmoji fotografija spaudoje pasirodė 1972. Sukūrė 6 vaidybinius ir 7  dokumentinius kino filmus (1968 – 1976). Respublikiniame kino filmų festivalyje Vilniuje (1975) vaidybinis filmas Lapams krintant buvo apdovanotas pagrindiniu prizu, o Baltijos respublikų kino festivalyje Kaune (1976) – žiūrovų simpatijų prizu. Fotografijos parodose dalyvauja nuo 1973. Surengė 83  autorines parodas Lietuvoje ir užsienyje, daugiau kaip 170 nacionalinių ir tarptautinių parodų dalyvis, pelnęs per 70 apdovanojimų. Įvairių fotografijos konkursų laureatas, parodų organizatorius, žiuri narys, seminarų dalyvis. Kūryba pristatyta interneto tinklalapiuose, įvairiose  knygose, fotografijų albumuose, laikraščiuose, žurnaluose Lietuvoje ir užsienyje. Išleido autorinius fotografijų albumus Kryžių kalnas (1993), Kitas krantas (2005), Šiauliai (2006), Mano miestas (2006), Mirties sodas (2008),  Mano Šiauliai (2011), Būsenos (2016), sudarė ir išleido brolio dailininko kūrybos albumą-monografiją Viktoras Ostašenkovas: Buvau. Esu. Būsiu ... (2013), kelis personalinių parodų katalogus.

2013 Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui apdovanotas Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija.

„Gyvenimas žavus tuo, kad sielą skauda. Jautrus žmogus atveria Duris giminingai sielai. Dešimtmečius meditavusi ir kryptingai klaidžiojusi būties labirintais, ji stebėjimo ir analizės objektu pasirinko savo portretą. Dėkingas jai, kad kritiniuose gyvenimo vingiuose ji nepaliko manęs ir leido praskleisti Didžiosios Paslapties šydą fotografijos kalba. Viskas turi pradžią ir pabaigą. Tik Kitas Krantas, keliaujantis laiku, niekada nepriartėja. Tiesiasi begalybėn, Amžinybės link.“ Aleksandras Ostašenkovas

 

Renginys nemokamas

KVIEČIAME PRALEISTI GEGUŽĖS SAVAITGALIUS MENŲ FASTIVALYJE "VAKARAI PAS SOFIJĄ" 2018.04.30

2018 m. gegužės mėn. pirmą kartą rengiamas menų festivalis „Vakarai pas Sofiją“.

Toks festivalio pavadinimas  pasirinktas neatsitiktinai, bet žinant, kad vila, kurioje šiuo metu veikia Palangos kurorto muziejus, buvo pavadinta grafienės Sofijos Tiškevičienės vardu – „Villa de la Comtesse Sophie“ arba „willa Zofja“.

Grafienė Sofija buvo išskirtinė asmenybė, šviesi, giliai tikinti ir kilni moteris. Todėl šviesus ir žalias, pilnas gyvybės gegužės mėnuo festivaliui pasirinktas kaip šios istorinės asmenybės atspindys.

Džiugu, kad pirmajame festivalyje mielai sutiko dalyvauti palangiškiai poetai – nacionalinės premijos laureatas Rolandas Rastauskas, poetė eseistė Elena Karnauskaitė, Palangos kamerinis choras (vadovas Edmundas Jucevičius). Tačiau ne mažiau didžiuojamės svečiais iš Šiaulių ir Vilniaus dramos teatrų, bei padūkusiais muzikantais iš Klaipėdos, savaip interpretuojančiais roko muziką klasikos instrumentais.

Linkime žydinčių gegužės dienų su muzika, poezija, drama.

Maloniai kviečiame į festivalio renginius.

Renginiai nemokami.

 

img   Plačiau
2018.05.09

Spektaklis gegužės 12 d. 18 val.

“ŠIMTMEČIO MOTERYS”

 

Aktorės – Jurga Kalvaitytė, Neringa Bulotaitė;

Dramaturgė, inscenizacijos autorė – Ingrida Ragelskienė;

Video projekcijos – Kornelijus Jaroševičius, Nidas Kaniušas;

Kompozitorius - Antanas Kučinskas; Scenografė - Jurgita Jankutė;

Grimo dailininkė - Dalia Jovaišienė.

 

Spektaklis "Šimtmečio moterys" – 2017 pavasarį unikalią kūrybinę grupę sutelkęs meninis iššūkis. Projektas inspiravo mus išsamiam istoriniam tyrimui bei paskatino iškelti pamatinius klausimus - kas mums šiandien yra Pirmosios Lietuvos Respublikos kūrėjos, kokią vietą moterys, atsidavusios tarnystei tautai, jos nepriklausomybei ir gerovei užima mūsų amžininkų lietuvių atmintyje? Spektaklio siužetą istoriškai įrėmina dvi kertinės datos - 1907 Kaune įvykęs I Lietuvos moterų suvažiavimas ir 1937 Kaune įvykęs II Lietuvos moterų suvažiavimas bei tuo metu aktyviai visuomeniniuose procesuose dalyvavusių moterų: G.

Petkevičaitės - Bitės, J. Žymantienės-Žemaitės, S. Smetonienės, J. Tūbelienės, O. Rymaitės, F. Bortkevičienės, M. Katiliūtės gyvenimo ir sudėtingų likimų peripetijos. Spektaklis "Šimtmečio moterys" gimė iš nuoširdaus ir tikro noro suprasti ir išsiaiškinti sau mus pačias - tvirtas, beatodairiškas, didingas lietuves moteris. 

 

Skaitymai gegužės 13 d. 14 val.

Poetė ELENA KARNAUSKAITĖ 

Elena Karnauskaitė – poetė, eseistė. Anot literatūros ir teatro kritikės Gitanos Gugevičiūtės , poetės „kūryba – tai subtilus dialogas su Nijolės Miliauskaitės platoniškos vienatvės poezija ar Juditos Vaičiūnaitės kasdienybės estetizacija“. Sociologas Artūras Tereškinas sako, kad E. Karnauskaitė savo poezijoje klausia, „koks yra gyventinas moters gyvenimas. Ko ilgėtis tada, kai visko trūksta – ir laiko, ir meilės, ir didelių miestų, ir ateities?“        Iš tikro poetės kūryboje pinasi meilės, vilties ir nevilties, Kasdienybės grožio, tiesiog gebėjimo atspėti atspirties taškus šiame takiame pasaulyje temos. 

 Poetė yra parašiusi ir išleidusi šias knygas: „Briedė jūroje“: eilėraščiai, Vilnius, „Vaga“, 1990; „Tiltas iš pelenų“: eilėraščiai, Vilnius, „Vaga“, 2000, „Vaga“; „Iš smilčių“: eilėraščiai, Vilnius, „Vaga“, 2004; „Pasaulio krašte“: eilėraščiai, Klaipėda, „Druka“, 2008; „Ahrenshopo sąsiuvinis“: eilėraščiai, Klaipėda, „Druka“,2009; „Ievos laiškai iš Galudienių miesto“: esė, Vilnius, LRS leidykla, 2012; “Užpustomi“: eilėraščiai, Vilnius, LRS leidykla, 2013.

 

Maloniai kviečiame

Renginiai nemokami

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

SOLOMONO TEITELBAUMO PARODA. DIEVIŠKO PRADO PAIEŠKOS PRIE BALTIJOS 2018.04.24

Palangos kurorto muziejuje balandžio 25 d. 17 val. atidaroma vieno  talentingiausių Lietuvos jaunosios kartos menininkų – Solomono Teitelbaumo – tapybos paroda.

 „Šiandien vaikščiodami po galerijas ne kartą esame savęs paklausę, kur slypi tapybos esmė? Ar spalvų dermėje, ar kompozicijoje, o gal dažų faktūroje ar drobiniame paviršiuje? Ar tai, ką matau eksponuojama tapybos vardu, apskritai galima vadinti tapyba? O būna, kad ateini į vernisažą ir užtenka vieno žvilgsnio (angliškai „a glance“), kad persisunktum tapybos esme.

S.Teitelbaumo tapyba – viena tokių. Nereikalaujanti atsakymų, kvestionavimo, analizės, diskusijų ir pasamprotavimų. Ji tiesiog yra tapyba. Ir net jei tai skamba banaliai – tapyba iš didžiosios raidės. Kartais pamąstau, kad jos galėtum ir nematyti kaip atskiro kūrinio, užtenka paliesti paveikslo paviršių ir užuosti... Užtenka atsistoti salės viduryje ir užsimerkti... Kad tave persmelktų visa ilgaamžė tapybos istorija ir esatis“.

Menotyrininkė, kritikė Goda Giedraitytė

img   Plačiau
PALANGOS KURORTO MUZIEJUS KVIEČIA PROFESIONALIUS MENININKUS DALYVAUTI PARODOJE "BALTA DROBULĖ" 2018.04.11

Muziejaus darbuotojai ragina menininkus dalyvauti parodoje „Balta drobulė“. Paroda pirmiausia skiriama istorinei miesto asmenybei – Sofijai Tiškevičienei. Pavadinimas „Balta drobulė“ –pasiskolintas iš A. Škėmos romano neatsitiktinai. „Balta drobulė“ – tai nesukurtas eilėraštis, nenutapytas paveikslas, tai tyrumas, tikėjimas, tai – Lietuva ir Palanga joje, tai - grafienė Sofija.

 Parodoje dalyvauti kviečiami kuriantys Kretingos vienuoliai pranciškonai. Nuoširdžiai tikimės sulaukti jų kūrybos Palangos kurorto muziejuje.

Darbus prašytume pristatyti iki 2018 m. birželio 22 d. į Palangos kurorto muziejų.

Pateikti galima 1-2 darbus.

Parodos atidarymas planuojamas 2018 m. liepos 5 d. kurorto muziejuje.

Kviečiame dalyvauti!

 

PALANGOJE VYKO PLUNKSNŲ KOVOS 2018.04.11

Palangos kurorto muziejus šiais metais pirmą kartą surengė konkursą „Haiku Palangai“, kuriame poezijos plunksnas surėmė haiku kūrėjai. Poezija buvo kuriama tema „Mano kraštas prie jūros“.

Konkurse dalyvavo 38 dalyviai, buvo sukurta beveik 200 japonų prozinės poezijos posmų, skirtų Palangai ir Šventajai. Darbus vertimui pateikė kūrėjai iš Kretingos, Biržų, Vilniaus, Kauno, tačiau džiugu, kad daugiausia dalyvių sulaukta iš Palangos. Kurti trieilius haiku, nėra lengva, vieniems sekėsi lengviau, kitiems tai tapo tikru iššūkiu. Buvo ir neįveikusių šio kaprizingo žanro.

Dalyvius vertino komisija. Komisijos pirmininkė – poetė eseistė Elena Karnauskaitė, žurnalistė Livija Grajauskienė ir klaipėdiškis poetas Danielius Milašauskas.

Konkursą vainikavo kovo 30 d. muziejaus salėje vykusi laimėtojų apdovanojimo šventė.

Renginyje dalyvavo ir dalyvius pasveikino mero patarėjas Pranas Žeimys ir Palangos viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys.

Laimėtojai  ir papildomų nominacijų nugalėtojai buvo apdovanoti vertingomis knygomis.

Tai buvo vienas Palangos dienų 2018 renginių.

 

Poezijos konkurso „Haiku Palangai“ nugalėtojai:

Jaunesniojo mokyklinio amžiaus grupė: 

I vieta – Mūza Svetickaitė (V. Jurgučio pagr. mokykla, 7a klasė)      

                                           kruvinas rytas                               

                                           žuvys prie mano durų 

                                           kirų lauktuvės

______________________________________________________________

II vieta – Melita Sinušaitė (V. Jurgučio mokykla, 8a klasė)

                                             Banga į bangą

                                             Atsimušdamos šnabžda.

                                             Smėlyje kojos.

_______________________________________________________________

III vieta – Dovydas Vileikis (Palangos prad. Mokykla 4 „Šilo“ klasė)

                                           Kai einu gatve,

                                           Jaučiuosi patenkintas.

                                           O tu ką jauti?   

Vyresniojo mokyklinio amžiaus grupė:

I vieta – Gintarė Gričiūtė (Palangos senoji gimnazija, 1A klasė)

                                  Sena obelis 

                                 Ėmė žydėti vakar

                                 Vėlai sutemus

 

                                 Vėlai vakare

                                 Šuniui pradėjus loti

                                 Pakilo vėjas.

____________________________________________________________________

II vieta -  Austėja Daukšaitė (Palangos senoji gimnazija, 1A klasė)

                                   Tyliai trakšteli 

                                   Uodo kojos man švelniai

                                   Pakštelint knyga

___________________________________________________________________

III vieta – Viktė Rimšaitė (Klaipėdos E. Balsio menų gimnazija, 1 klasė)

                                    smėlis batuose - 

                                    Palanga keliauja su 

                                    manimi visad

___________________________________________________________________________

Suaugusiųjų grupė:

I vieta -  Aušra Lukšaitė-Lapinskienė

                                  Išdykęs vėjas 

                                 Šiaušia nugarą jūros

                                 Sužvarbo širdis

                                                               Rūmų pavėsy

                                                               Orkestras užgroja

                                                               Mylimo laukiu

__________________________________________________________________________

II vieta – Nijolė Fultinavičienė

                                    Šviečia pilnatis

                                   Prašau - nespoksok langan.

                                   Pradėjo dilti.  

______________________________________________________________________ 

III vieta -  Joana Zebrenė

                                     Debesų miestas

                                    Jūros toliuose skrieja

                                    Žvejų valtelės  

____________________________________________________   

Specialūs prizai:

Už haiku Šventajai – Nerijus Stasiulis

šventa ji toji

bangpačio meilė ryto

labas vasara

_____________________________________________________________

Už haiku visuomenės veikėjui Jonui Basanavičiui – Adelė Daukantaitė

gatve į jūrą

Basanavičius eina.

Palangoje jis...

____________________________________________________________________

Už  istorinį haiku – Lina Smilgytė

Palanga Kuršui

O gal Latvijai sprendės

Sutarta mūsų

PALANGOS KURORTO MUZIEJUS SKELBIA ĮDOMIAUSIO EKSPONATO KONKURSĄ "PALANGA: ISTORIJOS ATSPINDŽIAI" 2018.03.01

 

Konkursui priimami eksponatai susiję su palangos istorija, čia gyvenusiais žmonėmis, tradicijomis, amatais ir pan. Parodos atidarymas ir nominacijų įteikimas įvyks 2018 m. Balandžio 5 d. 17 val. Palangos kurorto muziejuje.

Daugiau informacijos apie konkursą interneto svetainėje www.kurortomuziejus.lt ir telefonu +370 608 51503.

 

Maloniai kviečiame dalyvauti.

 

KOVO 10 D. 16 VAL. DOKUMENTINIS KELIO FILMAS "MOČIUTĖ, GUTEN TAG!" 2018.02.28

Dalyvauja

Autorės ir režisierės: Jūratė Vilma Samulionytės                                                                     

Trukmė: 84’14’’

Pagaminimo metai: 2017

Gamybos šalys: Lietuva, Vokietija

 

Prodiuserės: Ieva Norvilienė/TREMORA (Lithuania) & Dagmar Blume-Niehage/DAGSTAR FILMS (Germany)

Operatorius: Audrius Zelenius

Garso režisierius: Martynas Tamulis

Kompozitorius: Markus Aust

Laikas pasikalbėti. Apie viską.

Dvi seserys – režisierė ir fotografė – leidžiasi į močiutės praeitį, kupiną neatsakytų klausimų. Karas, bėgimas į Vokietiją, paslaptingas mylimasis ir lemtingi gyvenimo apsisprendimai – su kiekvienu žingsniu klausimų tik daugėja, o artimiausi šeimos nariai vienas po kito atsitveria tylos siena. Kas slepiama ir kodėl taip sunku prabilti? Laukia ilga kelionė, kur keliaujama dvejomis kryptimis: kito žmogaus ir savęs link.

 

Renginys nemokamas

 

 

KOVO 11 D. 16 VAL. DOKUMENTINIS FILMAS "PREZIDENTINIS KARO LAIVAS"KOVO 11 D. 16 VAL. DOKUMENTINIS FILMAS "PREZIDENTINIS KARO LAIVAS" 2018.02.28
KVIEČIAME DALYVAUTI FOTOGRAFIJŲ KONKURSEKVIEČIAME DALYVAUTI FOTOGRAFIJŲ KONKURSE 2018.02.21
Naujo teksto pavadinimas...Naujo teksto pavadinimas... 2018.01.30
PRANCUZŲ KINO FESTIVALIS "ŽIEMOS EKRANAI" VASARIO 1-4 D. PRANCUZŲ KINO FESTIVALIS "ŽIEMOS EKRANAI" VASARIO 1-4 D. 2018.01.23
VASARIO 2 D. 17 VAL. FOTOGRAFĖS REGINOS ŠULSKYTĖS PARODA "MANO LAIKAS"VASARIO 2 D. 17 VAL. FOTOGRAFĖS REGINOS ŠULSKYTĖS PARODA "MANO LAIKAS" 2018.01.23
PALANGIŠKIUS VĖL KVIEČIA "JŪROS ISTORIJOS" SAUSIO 10,17,24 IR 31 DIENOMIS (TREČIADIENIAIS) 17 VAL. PALANGIŠKIUS VĖL KVIEČIA "JŪROS ISTORIJOS" SAUSIO 10,17,24 IR 31 DIENOMIS (TREČIADIENIAIS) 17 VAL. 2018.01.08
GRUODŽIO 21 D. 18 VAL. KONRADAS DAUKŠAS IR STYGINIŲ KVARTETAS MUZICA LIBERA GRUODŽIO 21 D. 18 VAL. KONRADAS DAUKŠAS IR STYGINIŲ KVARTETAS MUZICA LIBERA 2017.12.13
PARODA "EUROPOS APDOVANOJIMAS VIENINGOS EUROPOS IDĖJOS SKATINIMUI"PARODA "EUROPOS APDOVANOJIMAS VIENINGOS EUROPOS IDĖJOS SKATINIMUI" 2017.12.08
VAIKŲ KŪRYBOS PARODA "GINTARINĖS KALĖDOS NUO 2007 M. IKI..."VAIKŲ KŪRYBOS PARODA "GINTARINĖS KALĖDOS NUO 2007 M. IKI..." 2017.12.07
GRUODŽIO 1 D. 16 VAL. ATIDAROMA TAPYBOS PARODA "SPALVŲ IR EKSPRESIJOS ŽAISMAS"GRUODŽIO 1 D. 16 VAL. ATIDAROMA TAPYBOS PARODA "SPALVŲ IR EKSPRESIJOS ŽAISMAS" 2017.11.29

Kontaktai

Palangos kurorto muziejus
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 303156776    

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga
Tel. 8 460 30576
El. paštas kurortomuziejus@gmail.com

Administracija dirba

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.

Duomenys kaupiami ir saugojami Juridinių asmenų registre, kodas 303156776, Steigėjas Palangos miesto savivaldybė  www.palanga.lt

Palangos kurorto muziejus
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas seo paslaugos optimizavimas