NAUJIENOS
RUGPJŪČIO 23 D. 17 VAL. ATIDAROMA Dr. JUOZO P. KAZICKO PARODA 2018.08.03

Kazickų šeima džiaugiasi galėdama pristatyti neeilinę dr. Juozo Petro Kazicko (1918-2014) – filantropo, patrioto, verslininko – 100-mečio sukakčiai skirtą parodą apie jo gyvenimo istoriją Palangoje, viename lankomiausių Lietuvos miestų.

Švęsdami 60-ąsias savo vestuvių metines 2001 m. Juozas ir Aleksandra Kazickai pasikvietė per trisdešimt savo amerikiečių draugų į Lietuvą, o jų apsilankymas Palangoje ir Nidoje buvo puikiausia šventės dalis. Buvo išnuomotas labai didelis mūrinis namas, kuriame kadaise gyveno sovietų valdininkai, ir svečiai vaikštinėjo privačiame paplūdimyje grožėdamiesi saulėlydžiu bei rinkdami mažučius krantan išmestus gintaro gabalėlius.

Gimęs Čiornaja Padina, Rusijoje, kur jo protėviai lietuviai buvo ištremti po 1863 metų sukilimo prieš carą, didžiąją savo gyvenimo dalį J. Kazickas praleido Jungtinėse Amerikos Valstijose. Lietuvoje gyvenęs tik 20 savo gyvenimo metų, jis niekada neprarado meilės Tėvynei – aktyviai agitavo už Lietuvos laisvę tamsiuoju šaltojo karo laikotarpiu, nepaprastai džiaugėsi 1990-aisiais jai atgavus laisvę ir įdėjo daug darbo, kad Lietuvos ekonomika klestėtų žmonių labui.

 

 

 

img   Plačiau
LIEPOS 25 D., 19 VAL., TOMO VILUCKO KNYGOS "POPIEŽIAUS PRANCIŠKAUS TILTAI" PRISTATYMAS 2018.07.23

Liepos 25 d., 19 val., Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34 a), vyks Tomo Vilucko knygos "Popiežiaus Pranciškaus tiltai" pristatymas. Renginį moderuoja - Palangos dekanas kun. Marius Venskus, kun. Sigitas Žilys. Savo improvizacijomis džiugins multiinstrumentalistas Janas Maksimovičius.

 

 

img   Plačiau
RENGIAMA PALANGOS DAILININKŲ PARODA "BALTA DROBULĖ" 2018.06.29

Palangos kurorto muziejaus rengiama paroda „Balta drobulė“ skiriama grafienės Sofijos Tiškevičienės atminimui. Tai daroma neatsitiktinai - muziejus veikia nuostabioje viloje, priklausiusioje grafienei Sofijai. Istoriniai šaltiniai šykšti žinių apie pačią grafienę Sofiją, todėl jos asmenybė –  puiki terpė menininkų fantazijai.

Balta drobulė – tai nenutapyto Sofijos paveikslo, neparašyto eilėraščio simbolis, asocijuojasi su jos tyrumu, giliu tikėjimu, dvasingumu, kilnumu ir protu. Pavadinimas, pasiskolintas iš A. Škėmos romano, tampa savotiška metafora.
Parodos atidarymas liepos 5 d. 17 val. 
Atidaryme dalyvaus ir poeziją skaitys brolis Bernardas OFM iš Kretingos
.

 

 

 

 

 

 

 

Maloniai kviečiame

PAVILOSTOS KRAŠTOTYROS MUZIEJAUS FOTOGRAFIJŲ PARODA 2018.06.19

Palangos kurorto muziejuje šių metų birželio 19 d. - liepos 3 d. vyks fotografijų paroda iš Pavilostos kraštotyros muziejaus.

Ši paroda yra sudėtinė tarptautinio projekto "Palanga. Pavilosta. Jūros įkvėpta istorija"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parodos lankymas nemokamas

 

FOTOGRAFIJOS PARODA "8-ASIS DEŠIMTMETIS KINO EKRANE" 2018.06.18

Palangos kurorto muziejuje nuo birželio 22 d. iki liepos 2 d. veiks prancūzų fotografo Andre Perlstein fotografijos paroda "8-asis dešimtmetis kino ekrane".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parodos lankymas nemokamas

KVIEČIA PRANCŪZŲ KINO FESTIVALIS "PALANGA, MON AMOUR" 2018.06.18

2018 m. birželio 22 d. Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud, Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus lankysis Palangos kurorto muziejuje, kur atidarys prancūzų vasaros kino festivalį „Palanga, mon amour“. Prancūzijos ambasadorius muziejuje lankysis jau ne pirmą kartą.

Palangiškiams  išreiškus didelį susidomėjimą prancūzų kultūra, Prancūzų institutas Lietuvoje tęsia jau pradėtus darbus. Vasario mėnesį muziejuje buvo rodomi festivalio „Žiemos ekranai“ filmai.

Šis vasaros festivalis yra gražių santykių tarp Prancūzijos ambasados ir Prancūzų instituto Lietuvoje bei Palangos miesto savivaldybės vaisius.

Kino festivalio šūkis – „Šios visos moterys!“. Per vasarą kurorto muziejaus salėje bus parodyti devyni filmai, kuriuose vaidina dešimt nuostabių įvairių kartų moterų.

Lietuvos žiūrovai galės atrasti ar dar kartą pamatyti filmų veikėjas, kurias įkūnija garsios, stiprios, laisvos ir kūrybingos šių dienų prancūzų kino aktorės: Nicole Garcia, Louane Emera, Audrey Tautou, Sandrine Kiberlain ir kt. Filmai atskleidžia kertinį moterų vaidmenį šiame ypač populiariame ir šiuolaikiniame mene.

Renginio metu taip pat bus atidaryta garsaus prancūzų fotografo André Perlstein fotografijų paroda „8-asis dešimtmetis kino ekrane“.

Ateityje ketinama paruošti parodą apie Palangos kurortą, kuriame būtų ir Palangos kurorto muziejaus eksponatų ir eksponuoti ją Lietuvos ir Prancūzijos galerijose.

Kviečiame prancūzų kino gerbėjus į Palangos kurorto muziejų, kur visą vasarą, penktadieniais nuo 17 val. bus rodomi žavūs prancūziški filmai.

 

Renginiai nemokami

(Birželio 22 d. įėjimas tik su kvietimais)

 

 

TOMO BARANAUSKO KNYGŲ "KURŠO AKTAI. ACTA CURONIAE" IR "GARUOZOS MŪŠIS. ŠALTINIAI IR INTERPRETACIJOS" PRISTATYMAS 2018.05.22

Gegužės 24 d. (ketvirtadienį) 14 val. į kurorto muziejų kviečiame istorijos mėgėjus. Čia įvyks dviejų istoriko Tomo Baranausko knygų  „Kuršo aktai. Acta Curoniae“ ir „Garuozos mūšis. Šaltiniai ir interpretacijos“ pristatymas. Dalyvaus autorius istorikas Tomas Baranauskas, Pasvalio krašto muziejaus istorikas Gražvydas Balčiūnaitis ir asociacijos Žiemių pradas "Simkala" vadovas Andrius Bitaitis.

img   Plačiau
FESTIVALIS "VAKARAI PAS SOFIJĄ" ŠĮ SAVAITGALĮ PAKVIES Į DU RENGINIUS IR PAPILDYS AKCIJOS "MUZIEJŲ NAKTIS 2018" PROGRAMĄ 2018.05.16

Europos muziejų naktį – gegužės 19 d. miesto muziejuje skambės Palangos kultūros ir jaunimo centro choro (vad. E. Jucevičius) atliekama muzika.

Koncerto pradžia – 20 val.

Tai bus taip pat vienas iš menų festivalio „Vakarai pas Sofiją“ renginių. Labai džiugu, kad choras sutiko dalyvauti – palangiškius ypač smagu matyti muziejaus salėje.

Choras apie save: „Palangos kultūros ir jaunimo centro kamerinis choras – tai muziką pamilusių žmonių kolektyvas, kurio didžiulis džiaugsmas yra skleisti muzikos grožį ir būti išgirstiems. Susibūrėme iš didelės meilės muzikai, noro dainuoti ir tikėjimo, jog įmanoma kasdienybę nuspalvinti gražesnėmis spalvomis. Choro siekis – įžiebti kaitrią ugnį klausytojų širdyse. Kaip patys sau sakome – susitikome tam tikru laiku, tam tikroje vietoje ir tuo labai džiaugiamės... Dainuojame nuo 2014 m rudens... Dar norime dainuoti!“

Programoje skambės V. Klovos, D. Polikaičio, G. Kuprevičiaus ir kitų lietuvių autorių kūriniai.

Sekmadienį, 14 val. kviečiame į susitikimą su poete ir menotyrininke Laimute Kreivyte iš Vilniaus. Pradžiuginkite širdį poezija.

 

Renginiai nemokami

 

ALEKSANDRO OSTAŠENKOVO FOTOGRAFIJŲ PARODA "KITAS KRANTAS" 2018.05.16

Palangos kurorto muziejuje gegužės 17 d. svečiuosis vienas žinomiausių Lietuvos fotografų – Aleksandras Ostašenkovas. Autorius pristatys savo fotografijų ciklą „Kitas krantas“. 16 val. – Aleksandro Ostašenkovo paskaita apie savo kūrybą, parodos atidarymas - 17 val.  

Aleksandras Ostašenkovas gimė 1951 liepos 7 Šiauliuose. Dar mokykloje susidomėjo fotografija, kinu. Pirmoji fotografija spaudoje pasirodė 1972. Sukūrė 6 vaidybinius ir 7  dokumentinius kino filmus (1968 – 1976). Respublikiniame kino filmų festivalyje Vilniuje (1975) vaidybinis filmas Lapams krintant buvo apdovanotas pagrindiniu prizu, o Baltijos respublikų kino festivalyje Kaune (1976) – žiūrovų simpatijų prizu. Fotografijos parodose dalyvauja nuo 1973. Surengė 83  autorines parodas Lietuvoje ir užsienyje, daugiau kaip 170 nacionalinių ir tarptautinių parodų dalyvis, pelnęs per 70 apdovanojimų. Įvairių fotografijos konkursų laureatas, parodų organizatorius, žiuri narys, seminarų dalyvis. Kūryba pristatyta interneto tinklalapiuose, įvairiose  knygose, fotografijų albumuose, laikraščiuose, žurnaluose Lietuvoje ir užsienyje. Išleido autorinius fotografijų albumus Kryžių kalnas (1993), Kitas krantas (2005), Šiauliai (2006), Mano miestas (2006), Mirties sodas (2008),  Mano Šiauliai (2011), Būsenos (2016), sudarė ir išleido brolio dailininko kūrybos albumą-monografiją Viktoras Ostašenkovas: Buvau. Esu. Būsiu ... (2013), kelis personalinių parodų katalogus.

2013 Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui apdovanotas Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija.

„Gyvenimas žavus tuo, kad sielą skauda. Jautrus žmogus atveria Duris giminingai sielai. Dešimtmečius meditavusi ir kryptingai klaidžiojusi būties labirintais, ji stebėjimo ir analizės objektu pasirinko savo portretą. Dėkingas jai, kad kritiniuose gyvenimo vingiuose ji nepaliko manęs ir leido praskleisti Didžiosios Paslapties šydą fotografijos kalba. Viskas turi pradžią ir pabaigą. Tik Kitas Krantas, keliaujantis laiku, niekada nepriartėja. Tiesiasi begalybėn, Amžinybės link.“ Aleksandras Ostašenkovas

 

Renginys nemokamas

KVIEČIAME PRALEISTI GEGUŽĖS SAVAITGALIUS MENŲ FASTIVALYJE "VAKARAI PAS SOFIJĄ" 2018.04.30

2018 m. gegužės mėn. pirmą kartą rengiamas menų festivalis „Vakarai pas Sofiją“.

Toks festivalio pavadinimas  pasirinktas neatsitiktinai, bet žinant, kad vila, kurioje šiuo metu veikia Palangos kurorto muziejus, buvo pavadinta grafienės Sofijos Tiškevičienės vardu – „Villa de la Comtesse Sophie“ arba „willa Zofja“.

Grafienė Sofija buvo išskirtinė asmenybė, šviesi, giliai tikinti ir kilni moteris. Todėl šviesus ir žalias, pilnas gyvybės gegužės mėnuo festivaliui pasirinktas kaip šios istorinės asmenybės atspindys.

Džiugu, kad pirmajame festivalyje mielai sutiko dalyvauti palangiškiai poetai – nacionalinės premijos laureatas Rolandas Rastauskas, poetė eseistė Elena Karnauskaitė, Palangos kamerinis choras (vadovas Edmundas Jucevičius). Tačiau ne mažiau didžiuojamės svečiais iš Šiaulių ir Vilniaus dramos teatrų, bei padūkusiais muzikantais iš Klaipėdos, savaip interpretuojančiais roko muziką klasikos instrumentais.

Linkime žydinčių gegužės dienų su muzika, poezija, drama.

Maloniai kviečiame į festivalio renginius.

Renginiai nemokami.

 

img   Plačiau
2018.05.09
SOLOMONO TEITELBAUMO PARODA. DIEVIŠKO PRADO PAIEŠKOS PRIE BALTIJOS SOLOMONO TEITELBAUMO PARODA. DIEVIŠKO PRADO PAIEŠKOS PRIE BALTIJOS 2018.04.24
PALANGOS KURORTO MUZIEJUS KVIEČIA PROFESIONALIUS MENININKUS DALYVAUTI PARODOJE "BALTA DROBULĖ"PALANGOS KURORTO MUZIEJUS KVIEČIA PROFESIONALIUS MENININKUS DALYVAUTI PARODOJE "BALTA DROBULĖ" 2018.04.11
PALANGOJE VYKO PLUNKSNŲ KOVOSPALANGOJE VYKO PLUNKSNŲ KOVOS 2018.04.11
PALANGOS KURORTO MUZIEJUS SKELBIA ĮDOMIAUSIO EKSPONATO KONKURSĄ "PALANGA: ISTORIJOS ATSPINDŽIAI"PALANGOS KURORTO MUZIEJUS SKELBIA ĮDOMIAUSIO EKSPONATO KONKURSĄ "PALANGA: ISTORIJOS ATSPINDŽIAI" 2018.03.01
KOVO 10 D. 16 VAL. DOKUMENTINIS KELIO FILMAS "MOČIUTĖ, GUTEN TAG!"KOVO 10 D. 16 VAL. DOKUMENTINIS KELIO FILMAS "MOČIUTĖ, GUTEN TAG!" 2018.02.28
KOVO 11 D. 16 VAL. DOKUMENTINIS FILMAS "PREZIDENTINIS KARO LAIVAS"KOVO 11 D. 16 VAL. DOKUMENTINIS FILMAS "PREZIDENTINIS KARO LAIVAS" 2018.02.28
KVIEČIAME DALYVAUTI FOTOGRAFIJŲ KONKURSEKVIEČIAME DALYVAUTI FOTOGRAFIJŲ KONKURSE 2018.02.21
Naujo teksto pavadinimas...Naujo teksto pavadinimas... 2018.01.30
PRANCUZŲ KINO FESTIVALIS "ŽIEMOS EKRANAI" VASARIO 1-4 D. PRANCUZŲ KINO FESTIVALIS "ŽIEMOS EKRANAI" VASARIO 1-4 D. 2018.01.23

Kontaktai

Palangos kurorto muziejus
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas 303156776    

Birutės al. 34 a, LT–00135 Palanga
Tel. 8 460 30576
El. paštas kurortomuziejus@gmail.com

Administracija dirba

Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00–17.00 val.
Penktadieniais 8.00–15.45 val.
Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau.

Duomenys kaupiami ir saugojami Juridinių asmenų registre, kodas 303156776, Steigėjas Palangos miesto savivaldybė  www.palanga.lt

Palangos kurorto muziejus
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas seo paslaugos optimizavimas